Jadviga, Laura
+6.2 °C
apmācies

Daugavpils peldēšanas vecmeistari iepriecina ar rezultātiem

Daugavpils peldēšanas sporta veterānu kluba „Nāra” pārstāvji nesenajās peldēšanas sacensībās Rēzeknē un Valmierā izcīnīja daudzas zelta, sudraba un bronzas medaļas.

Komandas treneris Aleksandrs Taraikovičs, pateicoties kuram komanda sasniedza tik augstus rezultātus, pastāstīja, ka Rēzeknē, kur norisinājās III starptautiskās Rēzeknes Sporta pārvaldes bijušā priekšsēdētāja piemiņas sacensības peldēšanā “Nikolaja Krilova memoriālais kauss”, Daugavpili pārstāvēja 13 peldēšanas vecmeistari. Vēl sacīkstēs piedalījās Lietuvas, Igaunijas un Rīgas peldētāji, kopumā vairāk nekā 100 cilvēki. „Pirmām kārtām jau mums iepatikās jaunais Olimpiskais centrs, kurā ir baseins ar sešiem celiņiem, uzstādīta elektroniskā rezultātu fiksēšanas iekārta. Vēl pirms sacensībām Rēzeknes domes priekšsēdētājs Aleksandrs Bartaševičs, liels peldēšanas entuziasts, baseinā nopeldēja piecus kilometrus, tādējādi vairojot sportistu cīņassparu, entuziasmu un vēlmi uzvarēt,” pastāstīja Aleksandrs Taraikovičs.

Peldēšanas vecmeistari sacentās savā vecuma grupā 50 metru distancē, veicot distanci dažādos peldēšanas stilos, un 100 metru kompleksajā peldējumā. Diemžēl daugavpilieši finansiālu iemeslu dēļ (lai ietaupītu līdzekļus) piedalījās sacensībās tikai vienu, lai gan tas bija divu dienu turnīrs. Taču, neskatoties uz to, viņi startēja godam. Kā vienmēr, lielisku rezultātu sasniedza 85 gadus vecais Boriss Leļkovs, kurš izcīnīja zelta medaļu 50 metru distancē kraulā un brasā. Vēl medaļas izcīnīja Vaclavs Vodilo, Andrejs Smirnijs, Daina Amosova, Irēna Bičkovska, Olga Jegorova, Tatjana Plisko, Aleksandrs Kiričenko, Jurijs Kopasovs (šiem sportistiem -- otrās un trešās vietas).

Pēc tam peldēšanas vecmeistari devās uz Valmieru, kur nesen notika Latvijas Sporta veterānu -- senioru savienības 57. sporta spēles. Peldēšanas sacensībās piedalījās desmit komandas no dažādām Latvijas pilsētām. Kluba „Nāra” sportisti izcīnīja trešo vietu komandu kopvērtējumā un spraigā cīņā – 12 zelta godalgas, kā arī sudrabu un bronzu.

Sacensības norisinājās 50 metru distancē dažādos stilos un 100 m stafetes peldējumā. Trīs zelta medaļas savā vecuma grupā izcīnīja Olga Jegorova, Irēna Bičkovska un Viktors Podlužnijs. Savukārt komandas trenerim, 71 gadu vecajam Aleksandram Taraikovičam – trešā vieta 50 m distancē brasā un otrā vieta – peldēšanā uz muguras. Savukārt komandu vērtējumā mūsu peldēšanas vecmeistari izcīnīja trešo vietu. Daugavpiliešus apsteidza vien Stopiņu un Valmieras peldētāji.

Pašlaik mūsu peldēšanas vecmeistari reizē ar citiem Daugavpils peldētājiem gatavojas nakts peldējumam, kurš norisināsies 26. septembrī Daugavpils Olimpiskajā centrā.