Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 30. oktobris
Piektdiena
Adīna, Nadīna, Ulla
+9.8 °C
apmācies

Preiļu Mūzikas un mākslas skolas korim top skaisti tērpi

 

Šī gada pavasarī Preiļu Mūzikas un mākslas skola sadarbībā ar Preiļu novada mūzikas attīstības biedrību “Kamille” iesniedza projektu “Tautas tērpu iegāde Preiļu Mūzikas un mākslas skolas audzēkņu korim” Latvijas Lauku attīstības programmas 2014.--2020. gadam pasākuma „Atbalsts LEADER vietējai attīstībai (sabiedrības virzīta vietējā attīstība)” ietvaros, informē Preiļu novada pašvaldībā.

Projekts tika atbalstīts, un steidzami tika uzsākta tērpu šūšana, lai jau vasarā, paredzētajos XII Latvijas Skolu jaunatnes dziesmu un deju svētkos, koris varētu priecāties par glītu vizuālo noformējumu. Diemžēl ārkārtējā situācija valstī ieviesa savas korekcijas.

Pateicoties Lauku atbalsta dienesta pretimnākšanai, projekta termiņš tika pagarināts, un tērpu izstrāde tikai tagad tuvojas noslēgumam. Audzēkņi ir sajūsmā par Imeldas Vucenas darinātajiem tērpiem. Pat pašreiz mēģinot tikai grupās, jaunie tautu tērpi dod patiesu estētisku baudu un uzmundrina turpmākai repertuāra apguvei.

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.