Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 5. decembris
Sestdiena
Klaudijs, Sabīne, Sarma
+3.5 °C
apmācies

Saņemtais avanss PAS „Daugavpils siltumtīkli” būs jāatmaksā līdz jūnijam

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) līdz nākamā gada jūnijam pagarinājusi pašvaldības AS „Daugavpils siltumtīkli” termiņu, līdz kuram tai jāatmaksā jaunās šķeldas katlumājas būvniecībai piešķirtā avansa daļa.

Daugavpils domes vadības preses konferencē domes izpilddirektore Sabīne Šņepste informēja, ka, saskaņā ar CFLA pēdējiem paziņojumiem, PAS „Daugavpils siltumtīkli” samaksāto avansa daļu nepieciešams atmaksāt. Kopējās sarunās ir izdevies panākt vienošanos, ka avansa atmaksas termiņš tiek pagarināts līdz nākamā gada jūnijam, kad noslēdzas katlumājas būvniecības projekts.

Patlaban, izmantojot piešķirtos kredītlīdzekļus, pašvaldības siltumapgādes uzņēmums īsteno katlumājas būvniecības ieceri, norēķinoties ar būvniekiem par paveiktajiem darbiem. Decembrī PAS „Daugavpils siltumtīkli” plāno veikt izmaksu deklarēšanu CFLA, lai saņemtu šo ES finansējumu.

Saistībā ar siltumapgādes uzņēmuma piesaistītā eksperta iespējamo interešu konfliktu CFLA aicinājusi uzņēmumu "Daugavpils siltumtīkli" atmaksāt 2,5 miljonu eiro avansu, kas izmaksāts jaunas šķeldas katlumājas izbūvei.

CFLA iepirkumā "Izmaiņu projekta izstrāde, būvdarbu un autoruzraudzības veikšana jaunas biomasas katlumājas ar kopējo uzstādīto jaudu 30 MW (ar papildu kondensācijas ekonomaizeru) izveidei Daugavpilī" konstatējusi Publisko iepirkumu likuma pārkāpumu -- interešu konfliktu. Proti, CFLA noskaidrojusi, ka eksperts, kurš tika pieaicināts iepirkuma procedūras laikā iesniegto piedāvājumu vērtēšanai, no 2018. gada augusta līdz 2020. gada maija beigām bijis SIA "Steel Pro" tehniskais direktors. Savukārt "Steel Pro" ir katlu mājas būvnieku, piegādātāju apvienības "Axis Filter" dalībnieka UAB "Axis Tehnologies", apakšuzņēmējs, izgatavojot būvuzņēmējam iekārtu vai tās daļu.

Ņemot vērā, ka iepirkumu komisijas eksperti nedrīkst pārstāvēt iepirkuma kandidāta vai pretendenta intereses, šajā gadījumā CFLA saredz interešu konfliktu. Tāpēc CFLA aicina PAS "Daugavpils siltumtīkli" lauzt līgumu ar būvniekiem, rīkot jaunu iepirkumu un atmaksāt saņemto 2,5 miljonu eiro avansu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.