Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 24. janvāris
Svētdiena
Egle, Eglons, Krišs, Ksenija
+0.9 °C
apmācies

Daugavgrīvas cietumā atklāti 22 “Covid-19” gadījumi, izsludināta karantīna

Testēšanas rezultātā Daugavgrīvas cietumā atklāti 13 “Covid-19” pozitīvi ieslodzītie un deviņi “Covid-19” darbinieki. Sakarā ar paaugstinātiem vīrusa izplatības draudiem iestādē līdz 7. janvārim izsludināta karantīna, “Latgales Laiku” informēja Ieslodzījumu vietu pārvaldē (IeVP).

Patlaban sadarbībā ar Slimību profilakses un kontroles centru un ieslodzījuma vietu sistēmas medicīnas personālu tiek veikti nepieciešamie pasākumi, tostarp ir nodrošināta inficēto ieslodzīto izolēšana no pārējiem ieslodzītajiem un kontaktpersonu apzināšana. Karantīnas pasākumu koordinācijai Ieslodzījuma vietu pārvaldē ir izveidota speciāla komisija.

“Covid-19” izplatības ierobežošanai uz karantīnas laiku Daugavgrīvas cietumā papildu jau noteiktajiem ierobežojumiem ar rīkojumu ir noteikts pārtraukt valsts un pašvaldību iestāžu pārstāvju un aizstāvju, zvērinātu notāru un valsts nodrošinātās juridiskās palīdzības sniedzēju juridiskās palīdzības saņemšanai tikšanos ar ieslodzītajiem klātienē; visu izglītības programmu īstenošanu; ieslodzīto nodarbināšanu pie komersanta, izņemot ieslodzījuma vietas veikalu; jebkurus kolektīvos brīvā laika, garīgās aprūpes, kultūras un sporta pasākumus ieslodzītajiem.

Tāpat ir noteikts pārtraukt ieslodzīto personu dokumentu izgatavošanu; ieslodzīto laulību reģistrāciju; brīvības atņemšanas iestādes izvērtēšanas komisijas darbību; ieslodzīto pārvietošanu uz citu ieslodzījuma vietu, izņemot ieslodzīto pārvietošanu drošības apsvērumu dēļ un pārvietošanu uz Latvijas cietumu slimnīcu; ieslodzīto konvojēšanu uz tiesām un pēc procesa virzītāja pieprasījuma.

Savukārt notiesātajiem, kuri sodu izcieš slēgtā cietuma augstākajā un vidējā režīma pakāpē, daļēji slēgtā cietuma augstākajā režīma pakāpē, ar rīkojumu ir aizliegts no rīta celšanās laika līdz naktsmieram atrasties noteiktā iecirknī ārpus vienības, kā arī aizliegts dienas kārtībā paredzētajā laikā patstāvīgi apmeklēt cietuma medicīnas daļu, veikalu, ēdnīcu un bibliotēku.

Ieslodzītajiem ir jānodrošina ne mazāk kā vienu stundu ilga pastaiga svaigā gaisā, nodrošinot vienību savstarpējo izolāciju. Kameru kratīšanas un tehniskās apskates noteikts organizēt atbilstoši operatīvajam stāvoklim, ņemot vērā dienesta nepieciešamību un lietderīgumu.

Daugavgrīvas cietumā atbilstoši Slimības profilakses kontroles centra norādījumiem tiek turpināta ieslodzījuma vietas personāla un ieslodzīto testēšana.

Sakarā ar epidemioloģisko situāciju valstī un nepieciešamību ierobežot “Covid-19” infekcijas izplatību izdots rīkojums par papildu drošības pasākumiem ieslodzījuma vietās, kas paredz mutes un deguna aizsegu (auduma sejas masku) izsniegšanu ieslodzītajiem visos cietumos, kā arī nosaka pienākumu ieslodzītajiem cietuma iekštelpās ārpus kamerām, vienībām, dzīvojamām telpām un Ieslodzījuma vietu pārvaldes amatpersonu un darbinieku klātbūtnē lietot mutes un deguna aizsegu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.