Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Privātmāju īpašniekiem turpmāk nebūs jāuzkopj piegulošā teritorija

Daugavpils domes deputāti akceptējuši grozījumus saistošajos noteikumos par Daugavpils pilsētas teritoriju kopšanu un būvju uzturēšanu, atbrīvojot privātmāju īpašniekus no pienākuma uzkopt piegulošo teritoriju. Turpmāk šo funkciju uzņemsies pašvaldība.

Daugavpils pašvaldībā “Latgales Laiku” informēja, ka noteikumi jaunajā redakcijā stāsies spēkā pēc tam,  kad tos būs izskatījusi un akceptējusi Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija. Šis process varētu aizņemt aptuveni mēnesi. Līdz grozījumu apstiprināšanai spēkā paliek esošie noteikumi, saskaņā ar kuriem īpašumam piegulošās publiskā lietošanā esošo teritoriju -- gājēju ietvju, izņemot sabiedriskā transporta pieturvietas, grāvju, caurteku vai zālāju līdz brauktuves malai, bet, ja tādas nav, piecu metru attālumā no īpašuma robežas, -- uzturēšanu un savlaicīgu kopšanu jāturpina nodrošināt nekustamā īpašuma īpašniekam vai faktiskajam valdītājam.

No šāda pienākuma jau ir atbrīvotas darbnespējīgās personas vai personas ar 1. vai 2. grupas invaliditāti, kuru īpašumā pastāvīgo dzīvesvietu nav deklarējusi vai faktiski tajā nedzīvo cita darbspējīga persona.

Pašvaldība jau šobrīd veic privātās apbūves sektorā esošo ietvju attīrīšanu no sniega un apledojuma. Stājoties spēkā jauniem noteikumiem, tā uzņemsies arī publiskā lietošanā esošo privātmājām piegulošo teritoriju uzturēšanu, attīrot tās no atkritumiem, pļaujot zāli, savācot nobirušās lapas un zarus pēc pašvaldības noteikta grafika vai regularitātes. Māju īpašniekiem šāda pienākuma vairs nebūs, taču, ja būs vēlme turpināt pieguļošo teritoriju sanitāro uzturēšanu, iekopt iepriekš izveidotās puķu dobes, to varēs darīt.

Tajā pat laikā spēkā paliek prasība uzturēt privāto teritoriju kārtībā un nodrošināt tās sanitāro tīrību. Tas attiecas arī uz neapbūvētajiem zemesgabaliem. Par teritorijas piegružošanu īpašnieks vai faktiskais valdītājs var tikt saukts pie administratīvās atbildības.

Teritorijas sanitārās uzkopšanas noteikumi daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām paliek nemainīgi -- tāpat kā līdz šim, arī turpmāk to veiks apsaimniekojošās organizācijas.

Privātmājām piegulošo publisko teritoriju uzkopšana no pašvaldības budžeta papildus prasīs līdz 130 000 eiro gadā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.