Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 15. aprīlis
Ceturtdiena
Aelita, Gastons
+4.6 °C
apmācies

Pagalmu sakārtošanai un stāvvietu izbūvei pašvaldība šogad tērēs 500 000 eiro

Pagalmu sakārtošanai un stāvvietu izbūvei pašvaldības budžetā šogad paredzēts pusmiljons eiro, “Latgales Laiku” informēja Daugavpils pašvaldībā.

Jaunu autostāvvietu izbūve, ceļu infrastruktūras sakārtošana un komfortablas dzīves vides radīšana iedzīvotājiem ir viens no prioritārajiem pilsētsaimniecības jautājumiem. Jau vairākus gadus pašvaldībā darbojas līdzfinansējuma programma daudzdzīvokļu dzīvojamām mājām piesaistīto zemes gabalu labiekārtošanai. Šogad tās īstenošanai atvēlēti apmēram 360 000 eiro. Programma paredz domes līdzfinansējumu 70% apmērā arī stāvlaukumu izbūvei. Pērn, pašvaldībai ieguldot apmēram  240 000 eiro, bija izbūvēti astoņi šādi stāvlaukumi.

Kopš 2018. gada darbojas arī  caurbraucamo pagalmu asfaltēšanas programma. Pērn tās ietvaros tika sakārtoti vairāki skolu un bērnudārzu tuvumā esošie pagalmi Jaunajā Forštatē, Ziemeļu mikrorajonā un Jaunbūvē. 2021. gada budžetā programmas finansējums paredzēts 140 000 eiro apmērā.

Nepietiekamā stāvvietu skaita problēmu Daugavpilī cenšas risināt ne tikai būvējot stāvvietas pagalmos, bet arī paplašinot to skaitu ielu rekonstrukcijas laikā. Šāda pieeja izmantota, pārbūvējot Līksnas un Miera ielu, kuru sakārtošana kļuva iespējama, pašvaldībai saņemot valsts papildus līdzfinansējumu lielo pilsētu infrastruktūras uzlabošanai.

Līdztekus šo divu grants ielu asfaltēšanai, bija nolemts izbūvēt arī lielu autostāvvietu pie ēkām Jātnieku ielā 93 un 93A. Darbi ir iesākti pērn un turpināsies, tiklīdz to ļaus laika apstākļi.

Lai arī problēma pamazām tiek risināta, vietu, kur nepieciešama stāvvietu paplašināšana vai izbūve, vēl ir  ļoti daudz. Ir izstrādāti projekti vairāku stāvlaukumu izbūvei un pārbūvei dažādos pilsētas mikrorajonos, taču ar pašvaldības finansiālām iespējām nav pietiekami, lai visu sakārtotu uzreiz. Tāpēc liela nozīme ir iespējai saņemt papildus finansējumu no valsts. To Daugavpils domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs uzsvēra, nesen tiekoties ar vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministru Artūru Tomu Plešu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.