Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2022. gada 8. augusts
Pirmdiena
Mudīte, Vladislava, Vladislavs
+19.2 °C
daļēji mākoņains

Daugavpilī turpina atbalstīt medicīnas speciālistus

Daugavpils domes sēdē pašvaldības deputāti apstiprinājuši stipendiju piešķiršanu “Māszinību” bakalaura programmas studējošajiem, finansiāla atbalsta sniegšanu zobārstniecības speciālistiem studiju maksas segšanai un pašvaldības atbalstāmo medicīnas speciālistu saraksta paplašināšanu.

Daugavpils pašvaldībā “Latgales Laiku” informēja, ka, balstoties uz noteikumiem par pašvaldības stipendiju piešķiršanas kārtību, Daugavpils dome pērn atbalstīja 34 profesionālo studiju speciālistes medicīnas un veselības aprūpes jomā. Ņemot vērā Daugavpils reģionālās slimnīcas un Daugavpils psihoneiroloģiskās slimnīcas sniegto informāciju par trūkstošo speciālistu skaitu, aizvadītajā domes sēdē deputāti papildināja atbalstāmo specialitāšu saraksta papildināšanu. Līdz ar to šogad pašvaldība atbalstīs 40 profesionālo medicīnas studiju specialitātes.

Sakarā ar māsu profesijas reformu, kas turpmāk nosaka nepieciešamību māsām iegūt bakalaura grādu “Māszinībās”, Daugavpils reģionālā slimnīca vērsās pašvaldībā ar lūgumu finansiāli atbalstīt māsu bakalauru sagatavošanu. Deputāti domes sēdē vienbalsīgi atbalstīja grozījumu veikšanu noteikumos par pašvaldības stipendiju piešķiršanas kārtību. Turpmāk profesionālā bakalaura studiju programmā “Māszinības” studējošajiem, kuri konkursa kārtībā būs noslēguši līgumu ar ārstniecības iestādi, būs iespēja saņemt 250 eiro stipendiju 10 mēnešu jeb viena studiju gada garumā.

Ņemot vērā, ka aktuāla problēma pilsētā ir zobārstniecības pakalpojumu pieejamība, Daugavpils domes deputāti nolēma veikt ieguldījumu arī SIA “Daugavpils zobārstniecības poliklīnika” pamatkapitālā, lai nodrošinātu bērnu zobārstu pakalpojumu pieejamību pilsētā ilgtermiņā. Ieguldītie līdzekļi tiks izmantoti, lai konkursa kārtībā segtu studiju maksu zobārstniecības speciālistiem.