Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. septembris
Svētdiena
Muntis, Verners
+7.3 °C
apmācies

Virtuālās realitātes klase Ventspils Tehnikumā – tā nav nākotne, tā ir šodiena!

Apmaksāta informācija

Zināms, ka pieprasīta profesija ir nozīmīga investīcija nākotnē. Jauno tehnoloģiju integrēšana izglītības programmās veicina interesi par mācībām un paaugstina audzēkņu konkurētspēju darba tirgū, tāpēc Ventpils Tehnikumā 2020. gadā, izmantojot projekta "Eiropas nākamās paaudzes mazās pilsētas" jeb "Next Generation Microcities of Europe" sniegtās iespējas, tika atklāta virtuālā realitātes klase. Tajā ir gan digitālās, gan virtuālās realitātes izglītības tehnoloģijas, kuras šobrīd atbilstoši projekta mērķiem ir integrētas tūrisma pakalpojumu, sabiedrības un cilvēka drošības, matemātikas un dabaszinātnes mācību priekšmetos. Pieteikšanās mācībām programmās, kurās ir integrēti šie mācību priekšmeti, jau notiek, tām pieteikties šobrīd var ikkatrs pamatskolas absolvents.

Kāpēc izvēlēties mācības Ventspils Tehnikumā?

“Virtuālās realitātes klase – tā vairs nav nākotne, tā ir šodiena. Šādi informācijas tehnoloģiju risinājumi šobrīd Latvijā ir unikāli – Ventspils Tehnikums ir vienīgā vieta, kur tādi ir uzstādīti,” stāsta Ventspils Tehnikuma direktore Kristīne Vāgnere-Davidova. “Salīdzinājumā ar citām mācību iestādēm, virtuālās realitātes klase nav vienīgā Ventspils Tehnikuma priekšrocība, jo Ventspils Tehnikums sniedz plašu profesionālās izglītības piedāvājumu, ieskaitot konkurētspējīgās un darba tirgū ļoti pieprasītās STEM – dabas zinātņu un tehnoloģiju – jomās. Mācību procesā audzēkņi apgūst praktiskas iemaņas un specializētas zināšanas, kas atbilst mūsdienu darba videi uzņēmumos. Profesionālā izglītība jau sen ir laba alternatīva vidējai izglītībai, turklāt tā sniedz iespēju uzreiz pēc profesionālās kvalifikācijas iegūšanas uzsākt darba gaitas profesijā vai arī turpināt izglītoties kādā no augstākās izglītības iestādēm. Aicinu jauniešus būt atvērtiem savām interesēm, lai nākotnē strādātu profesijā, kas saista, labi padodas un sagādā gandarījumu!”

Vēl viens būtisks aspekts – mācību laikā audzēkņiem ir pieejama mūsdienīga, mācību un atpūtas iespējām pilnībā atbilstoša dienesta viesnīca, plaša spektra interešu izglītība gan zinātnes, gan izklaides un sporta jomās, turklāt katru gadu skolēni sekmīgi piedalās profesionālos konkursos Latvijas un Eiropas mērogā, bet starptautisku pieredzi gūst mobilitātes projektos.

Kādas profesijas iespējams apgūt Ventspils Tehnikumā?

2021./ 2022. mācību gadā pieejams plašs darba tirgū pieprasītu programmu piedāvājums:

  • Viesmīlības un tūrisma jomā iespējams apgūt tūrisma pakalpojumu konsultanta, viesu uzņemšanas dienesta speciālista, restorāna un kuģa pavāra profesijas;
  • Metālapstrādes, mašīnbūves un autotransporta jomā var apgūt mašīnbūves tehniķa, kā
    arī automehāniķa un mehatronisku sistēmu tehniķa profesijas;
  • Tīklu un automatizēto sistēmu jomā iespējams apgūt elektrotehniķa un inženierkomunikāciju tehniķa profesijas;
  • Informācijas un komunikācijas tehnoloģiju jomas piedāvājumā ir tādas pieprasītas profesijas kā programmēšanas tehniķis, datorsistēmu tehniķis un mehatronisku sistēmu tehniķis.

Vai Ventspils Tehnikuma absolventi ir pieprasīti darba tirgū?

Ventspils Tehnikuma absolventus gaida un labi novērtē arī darba devēji.
“Augstu novērtējam iespēju kopīgi audzēkņiem nodrošināt mācību iespējas, kas sastāv no labas teorētiskās bāzes skolā un prakses uzņēmumā. Audzēkņi pēc skolas veiksmīgi var iesaistīties darba tirgū vai nu mūsu vai citos uzņēmumos,” tā Mikus Brakanskis, Ventspils Tehnikuma sadarbības partneris, SIA “Bucher Municipal” ražošanas vadītājs.

Kad un kā var pieteikties mācībām Ventspils Tehnikumā?

Līdz pat 20.augustam 2021./2022.m.g. programmām vari pieteikties divos veidos.

1. Klātienē Saules ielā 15, Ventspilī, iepriekš piesakot vizīti zvanot pa tālruni 63622636
2. Attālinātā pieteikšanās notiek Ventspils Tehnikuma mājaslapā www.ventspilstehnikums.lv, turpat var iegūt informāciju gan par mācību saturu, gan arī par dienesta viesnīcu un interešu izglītības iespējām.

Lai pieteiktos, nepieciešams iesniegt:

  • Iesniegumu par pieteikšanos mācībām,
  • izglītības dokumenta un sekmju izraksta kopiju,
  • 4 fotogrāfijas (3x4cm),
  • veselības izziņu U/27. 

Mājas lapā ir pieejama arī Ventspils Tehnikuma virtuālā tūre un dokumentu iesniegšanas videoinstrukcija, kas palīdzēs visu izdarīt pareizi!

Profesionālā izglītība ir dubulta drošība nākotnei, jo četru gadu laikā tiek iegūta gan vidējā izglītība, gan profesija!

Saules iela 15, Ventspils
Tālrunis: +371 636 226 63
info@ventspilstehnikums.lv
www.ventspilstehnikums.lv 

Projektu līdzfinansē Eiropas Reģionālās attīstības fonds iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" ietvaros. Šī ziņa atspoguļo vienīgi autora viedokli, un iniciatīvas "Pilsētu inovatīvās darbības" iestādes neatbild par šīs informācijas potenciālajiem izmantošanas veidiem.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.