„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 18. maijs
Sestdiena
Ēriks, Inese, Inesis
+23.8 °C
daži mākoņi

Izsludināts trešais tramvaju iepirkums

Eiropas Savienības fondu atbalstītajā tramvaju iegādes projektā Daugavpilī ir izsludināts nu jau trešais tramvaju vagonu iegādes konkurss, preses konferencē Daugavpils pilsētas domē žurnālistiem atzina domes priekšsēdētājs Andrejs Elksniņš.

Projekta finansējums paredz gan tramvaju iegādi, gan arī tramvaju līniju posmu izbūvi un rekonstrukciju. Patlaban svarīga ir tieši tramvaju iegādes procedūra, jo tikai kopā ar to ir iespējami tramvaju sliežu ceļu tīkla atjaunošana un paplašināšana. Taču tramvaju iepirkums lielā mērā ir atkarīgs no pretendentu spējas nodrošināt pilsētai tramvaju piegādi.

Iepriekšējos iepirkumos piegādātāji norādījuši, ka, sakarā ar situāciju Ukrainā, nespēs norādītajos laika termiņos piegādāt tramvajus. Tāpēc šobrīd pašvaldība ir izsludinājusi trešo iepirkuma procedūru ar iespējamo pretendentu pieteikšanos.

Tieši tramvaju piegādes process arī noteiks pašvaldības aktivitātes tramvaju līniju rekonstrukcijas jomā, jo Eiropas Savienības finansējumu šajos projektos ir iespējams iegūt tikai vienlaicīgi ar ritošā sastāva iegādi.

Jaunais tramvaju iepirkums “6+4+2” sākumā paredz pamata iepirkumu -- sešus jaunus tramvajus, pēc tam -- attiecīgi četrus un divus.

Saskaņā ar Ministru kabineta lēmumu tramvajiem jābūt piegādātiem līdz nākamā gada 31. decembrim.

Patlaban pašvaldības AS “Daugavpils satiksme” rīcībā ir 54 autobusi un 36 tramvaja vagoni.

Projekta realizācijas rezultātā plānots uzbūvēt arī jaunu tramvaju līnijas posmu, kas savienotu pilsētas centru ar Ziemeļu pilsētiņu.