„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 13. jūlijs
Sestdiena
Margarita, Margrieta
+20.9 °C
skaidrs laiks

Nosaukti gadsimta labākie sportisti Ilūkstes novadā un Daugavpils rajonā

Par godu Latvijas Republikas 104. gadadienai ir noskaidroti Ilūkstes novada un Daugavpils rajona gadsimta visu laiku labākie sportisti olimpiskajos sporta veidos -- vieglatlētikā, riteņbraukšanā, slēpošanā, futbolā, brīvajā cīņā, airēšanā, kamaniņu sportā un bobslejā. Sporta entuziasts Česlavs Vanaģelis “Latgales Laiku” informēja, ka par „Gadsimta sportistu” Ilūkstes novadā atzīts:

Andis Puida (Bebrene) -- pieckārtējs Latvijas čempions slēpošanā;

Česlava Bogdane-Apale (Ilūkste) -- divkārtēja sporta meistare slēpošanā, astoņkārtēja Latvijas čempione, divkārtēja Baltijas čempione distanču slēpošanā, Savienības čempione militārajā biatlonā;


Boļeslavs Stankevičs (Eglaine) -- sporta meistars riteņbraukšanā, Latvijas un Baltijas valstu čempions;


Skaidrīte Vēbere (Bebrene) -- sporta meistare riteņbraukšanā, Latvijas čempione, daudzu starptautisku sacensību uzvarētāja, Baltijas valstu čempione;


Andris Vaņins (Ilūkste) -- sporta meistars futbolā, trīskārtējs Latvijas čempions, valsts izlases komandas vārtsargs un kapteinis, kas vairāk nekā divdesmit gadus spēlē pasaules profesionālajos futbola klubos;

Jurijs Žigajevs (Eglaine) -- četrkārtējs Latvijas čempions futbolā, valsts izlases komandas spēlētājs, spēlējis vairākos pasaules profesionālajos futbola klubos;


Sandra Meškovska-Dilāne (Ilūkste) -- četrkārtēja Latvijas čempione akadēmiskajā airēšanā, trīskārtēja Savienības čempione;

Česlavs Vanaģelis (Pilskalne) -- sporta meistars vieglatlētikā, sešpadsmitkārtējs Latvijas čempions klasiskajā maratonā un 30 kilometru skrējienā, divkārtējs Savienības čempions maratonā, Eiropas čempions maratonā, armijas militārajās sporta spēlēs, daudzu starptautisku supermaratonu dalībnieks un uzvarētājs, Olimpiskās uguns lāpnesis pa Maskavas ielām spēļu atklāšanas dienā, Latvijas čempions futbolā, spēlējis leģendārajā Ilūkstes futbola komandā “Lāčplēsis”.


Par „Gadsimta sportistu” Daugavpils rajonā atzīts:


Oļegs Bogdanovs (Višķi) -- divkārtējs sporta meistars slēpošanā, vieglatlētikā, trīskārtējs Latvijas čempions, Baltijas valstu čempions;

Voldemārs Pinka (Daugavpils) -- starptautiskais sporta meistars vieglatlētikā, trīskārtējs Latvijas čempions, daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs;


Arnolds Beinarovičs (Daugavpils) -- sporta meistars vieglatlētikā, Eiropas čempions, sešpadsmitkārtējs Latvijas čempions;

Boļeslavs Stankevičs (Eglaine) -- sporta meistars riteņbraukšanā, Baltijas valstu un Latvijas čempions;


Skaidrīte Vēbere (Bebrene) -- sporta meistare riteņbraukšanā, Latvijas čempione;

Hristjans Matvejs (Skrudaliena) -- sporta meistars brīvajā cīņā, trīskārtējs Latvijas čempions;

Taisija Turanda (Saliena) -- starptautiska sporta meistare vieglatlētikā, sudraba medaļas ieguvēja Savienības izlases sastāvā;

Andris Vaņins (Ilūkste) -- trīskārtējs Latvijas čempions futbolā, valsts izlases komandas vārtsargs un kapteinis, kas vairāk nekā divdesmit gadus spēlē pasaules profesionālajos futbola klubos;


Jurijs Kopasovs (Daugavpils) -- starptautiskais sporta meistars airēšanā, Eiropas čempions, Savienības čempions, daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs starp veterāniem;

Sandra Meškovska-Dilāne (Ilūkste) -- sporta meistare akadēmiskajā airēšanā, četrkārtēja Latvijas čempione, trīskārtēja Savienības čempione;


Česlava Bogdane-Apale (Ilūkste) -- divkārtēja sporta meistare slēpošanā un biatlonā, astoņkārtēja Latvijas čempione, divkārtēja Baltijas čempione distanču slēpošanā, Savienības čempione militārajā biatlonā;


Par „Absolūti labāko gadsimta sportistu Daugavpils rajonā” atzīts:


divu Olimpisko ziemas sporta spēļu dalībnieks kamaniņu sportā, Pasaules posma uzvarētājs bobslejā, astoņkārtējs Latvijas čempions kamaniņu sportā, Baltijas valstu čempions, Savienības čempions, Latvijas valsts izlases dalībnieks, starptautiskais sporta meistars Agris Elerts;

Eiropas čempions, Savienības čempions, daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs, astoņkārtējs Latvijas čempions, starptautiskais sporta meistars airēšanā Jurijs Kopasovs;


Eiropas čempions, sešpadsmitkārtējs Latvijas čempions, sporta meistars vieglatlētikā Arnolds Beinarovičs;


trīskārtējs Latvijas čempions, daudzu starptautisku sacensību uzvarētājs, starptautiskais sporta meistars vieglatlētikā Voldemārs Pinka;


bronzas medaļas ieguvējs Savienības čempionātā, četrkārtējs Latvijas čempions, divkārtējs sporta meistars slēpošanā un vieglatlētikā Oļegs Bogdanovs;


astoņkārtēja Latvijas čempione, divkārtēja Baltijas čempione distanču slēpošanā, Savienības čempione militārajā biatlonā, divkārtēja sporta meistare distanču slēpošanā un biatlonā Česlava Bogdane-Apale;


četrkārtēja Latvijas čempione, trīskārtēja Savienības čempione, sporta meistare akadēmiskajā airēšanā Sandra Meškovska-Dilāne.