„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 19. jūnijs
Trešdiena
Nils, Viktors
+14.2 °C
daļēji mākoņains

Pašvaldības policija aicina nepamest uz ceļa neizmantojamus transportlīdzekļus

Publicitātes bildes

Daugavpils pilsētas pašvaldības policija aicina iedzīvotājus nepamest uz ceļa ilgstoši neizmantojamus transportlīdzekļus un atgādina, ka kopš 2020. gada tā ir pilnvarota veikt uz ceļa ilgstoši atstātu transportlīdzekļu evakuāciju.

Daugavpils valstspilsētas pašvaldībā „Latgales Laiku” informēja, ka saskaņā ar pašvaldības pilnvarojumu pašvaldības policija pieņem lēmumus par transportlīdzekļu atzīšanu par ilgstoši atstātiem uz ceļa un to evakuēšanu. Šādu transportlīdzekļu Daugavpilī ir gana daudz -- kopš gada sākuma policisti ir uzlīmējuši 199 brīdinājuma uzlīmes.

Pamestu transportlīdzekļu problēma Daugavpilī ir aktualizēta vairākkārt. Iedzīvotāji sūdzas, ka viņu pagalmos, stāvvietās vai ceļu malās nedēļām, mēnešiem vai pat gadiem ilgi stāv pamesti transportlīdzekļi, kas aizņem stāvvietas vai rūsē un degradē apkārtni.

Saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 767 “Noteikumi par transportlīdzekļa piespiedu pārvietošanu un transportlīdzekļa atzīšanu par ilgstoši atstātu uz ceļa”, pašvaldības policija var atzīt transportlīdzekli par ilgstoši atstātu uz ceļa, ja: tas novietots stāvēšanai uz ceļa un netiek izmantots ilgāk par pašvaldības noteikto laiku, bet ne mazāk par 45 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa un  tam ir veikta valsts tehniskā apskate; tas novietots stāvēšanai uz ceļa, netiek izmantots ilgāk par 15 diennaktīm, ko apliecina brīdinājuma uzlīme uz transportlīdzekļa, un transportlīdzeklim nav veikta valsts tehniskā apskate.

Pēc brīdinājuma uzlīmes piestiprināšanas uz transportlīdzekļa, brīdinājums tiek nosūtīts arī transportlīdzekļa īpašniekam, ja to ir iespējams noskaidrot. Brīdinājumā norādīts, ka transportlīdzeklis jāpārvieto noteiktajā laikā (ja transportlīdzeklim nav tehniskās apskates, tad 15 dienās, ja ir tehniskā apskate -- 45 dienās), lai tas netiktu atzīts par ilgstoši atstātu un netiktu piespiedu kārtā pārvietots uz speciālo stāvvietu.

Kopš gada sākuma uz speciālo stāvlaukumu ir evakuēti 16 pamesti transportlīdzekļi. Par evakuāciju tiek informēta arī Valsts policija, lai īpašnieks nedomātu, ka auto ir nozagts.

Administratīvais sods par šādu pārkāpumu nav paredzēts,  taču, saskaņā ar Ministru kabineta noteikumiem Nr. 767, īpašniekam vai viņa pilnvarotai personai  pirms transportlīdzekļa izņemšanas no speciālās stāvvietas būs jāsedz visi izdevumi par tā transportēšanu un glabāšanu.

Ja transportlīdzeklis atrodas stāvvietā vairāk par mēnesi un neviens pēc tā nevēršas, stāvvietas īpašnieks drīkst to nodot pārstrādes uzņēmumam utilizācijai.