„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 17. jūnijs
Pirmdiena
Artis, Artūrs
+17.4 °C
apmācies

Sniedz atbalstu dabas stihiju radīto postījumu novēršanai Jēkabpils novada pašvaldībā

Ivars Soikāns

Ministru kabinetā apstiprināti Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) izstrādātie trīs rīkojuma projekti par finanšu līdzekļu piešķiršanu no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" Jēkabpils novada pašvaldībai un Cēsu novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar 2023. gada dabas stihiju radītajiem postījumiem un to seku novēršanu, „Latgales Laiku” informēja Jēkabpils novada pašvaldībā.

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministre Inga Bērziņa norāda, ka šogad dabas stihiju radītie postījumu apmēri pārsniedz pašvaldību iespējas ar saviem līdzekļiem tos novērst, tādēļ valdības līmenī pieņemti vairāki lēmumi par finansējuma piešķiršanu pašvaldībām. Konkrētais lēmums paredz kompensēt Jēkabpils pašvaldībai radušos izdevumus, izmaksājot mājokļa atjaunošanas pabalstus un krīzes pabalstus iedzīvotājiem. Tāpat paredzēts kompensēt arī bojājumu izmaksas, kas radītas Jēkabpils un Cēsu novada pašvaldību infrastruktūrai.

Viens no Ministru kabineta rīkojuma projektiem paredz no valsts budžeta programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" piešķirt VARAM 1 704 550 eiro finansējumu pārskaitīšanai Jēkabpils novada pašvaldībai, lai segtu izdevumus par 2023. gada janvāra plūdu laikā cietušo pašvaldības ielu atjaunošanu, aizsargdambja un Daugavai pieguļošo ceļu atjaunošanu Jēkabpils novada pašvaldības teritorijā, kā arī kompensētu pašvaldības izmaksātos mājokļa atjaunošanas pabalstus un krīzes pabalstus iedzīvotājiem. Minētais finansējums ir otrā daļa no kopējā Jēkabpils novada pašvaldības pieprasījuma, lai segtu izdevumus, kas radušies plūdu laikā. Par pirmo daļu izmaksāts 898 613 eiro finansējums par plūdu laikā veiktajiem avārijas stiprināšanas darbiem un primārajiem pasākumiem plūdu seku novēršanai.

Otrs Ministru kabineta rīkojuma projekts paredz piešķirt Jēkabpils novada pašvaldībai 28 050 eiro, lai segtu izdevumus, kas saistīti ar šī gada martā un aprīlī pavasara plūdu radīto postījumu novēršanu infrastruktūras objektiem Jēkabpils novada pašvaldības teritorijā. Pamatojoties uz pašvaldības iesniegto informāciju, plūdi radīja postījumus četriem autoceļiem Jēkabpils novada Dunavas pagastā.

Savukārt trešais projekts paredz piešķirt Cēsu novada pašvaldībai 50 290 eiro finansējumu, lai segtu izdevumus saistībā ar šī gada 18. un 19. augustā stipru lietusgāžu izraisītajiem postījumiem pašvaldības īpašumā esošajiem infrastruktūras objektiem Cēsu novada pašvaldības teritorijā. Saskaņā ar pašvaldības sniegto informāciju, spēcīgo lietusgāžu rezultātā applūda un izveidojās izskalojumi uz ielām, parkos, tai skaitā aktīvās atpūtas parkā, kapsētā un dzīvnieku patversmē.