Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) pabeidzis pārbaudi iepirkumā “Daugavpils valstspilsētas sabiedriskā transporta uz lietotāja konta un lokāciju balstītas biļešu sistēmas risinājuma iegāde un uzstādīšana”, kuras laikā noskaidrots, ka uzņēmums “Mobilly” ievērojami maldinājis visus iesaistītos: gan IUB, gan Daugavpils valstspilsētas pašvaldību, informē uzņēmuma “Daugavpils satiksme” speciālisti.
Pie šāda secinājuma nonākuši pārbaudes speciālisti -- SIA “Mobilly” publiskā iepirkuma procesā iesniegtā tehniskā dokumentācija neatbilst izvirzītajām prasībām. Turklāt SIA “Mobilly” iepirkuma laikā atteicās sadarboties un sniegt atbildes par konstatētajām nepilnībām.
Pārbaudes rezultāti atklāj, ka uzņēmums sniedzis nepatiesu vai maldinošu informāciju, kas ietekmējusi iepirkumu norisi un lēmumu pieņemšanu. Šī situācija rada nopietnus jautājumus par tirgus dalībnieku atbildību un caurskatāmību, kā arī uzsver nepieciešamību pastiprināt uzraudzības mehānismus, lai novērstu līdzīgas prakses nākotnē.
Iepriekš Iepirkumu uzraudzības birojs ar 2025. gada 12. septembra lēmumu uzdeva SIA “Daugavpils satiksme” atkārtoti izvērtēt konkursā iesniegtos piedāvājumus iepirkumā Nr. SIADS/2024/77.
Saskaņā ar SIA “Daugavpils satiksme” 2026. gada 30. janvāra ziņojumu atklātā konkursā Nr. SIADS/2024/77, SIA “Mobilly” tehniskais piedāvājums neatbilst:
1) tehniskās specifikācijas 6.2.1. punkta prasībai – CNA/PayCert standarta specifikācija;
2) tehniskās specifikācijas 6.2.4. punkta prasībai – drošības standartam EMV Level 2;
3) tehniskās specifikācijas 7.4.2. punkta prasībai – prasības validatoriem un karšu lasītājiem;
4) tehniskās specifikācijas 8.2.1. punkta prasībai – prasības validatoriem;
5) tehniskās specifikācijas 8.2.2. punkta prasībai – prasības vadītāja konsolei;
6) tehniskās specifikācijas 8.3.1. punkta prasībai – prasības vadītāja konsolei;
7) tehniskās specifikācijas 8.4.1. punkta prasībai – validatoram jābūt EMC un E-Mark sertificētiem;
8) tehniskās specifikācijas 8.7. punkta prasībai – prasības validatoriem.
SIA “Daugavpils satiksme” konstatēja, ka SIA “Mobilly” piedāvājums neatbilst konkursa nolikuma prasībām, jo pretendenta iesniegtie sertifikāti nepierāda atbilstību tehniskās specifikācijas prasībām un pretendenta spēju realizēt konkrēto projektu.
Turklāt SIA “Mobilly” konkursa laikā 2025. gada 10. decembrī tika nosūtīta vēstule ar lūgumu izskaidrot savu tehnisko piedāvājumu -- uzdoti konkrēti jautājumi. Pretendents līdz pat lēmuma pieņemšanas dienai atbildi nesniedza.
SIA “Daugavpils satiksme” par uzvarētāju konkursā Nr. SIADS/2024/77 atzina Piegādātāju apvienību SIA “DTM un SW Traffic AS” par kopējo līgumcenu 3 756 729,00 eiro.




Komentāri