„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 14. maijs
Otrdiena
Aivita, Elfa, Elvita, Krišjānis
+10.7 °C
apmācies

Tirgus Valkas ielā kļūst legāls

Sventietis Fahrads pārdod ābolus no sava ābeļdārza // Foto: Egita Terēze Jonāne

Janvārī ielu tirdzniecība jeb tautā sauktais tirgus Valkas ielā, kas pirms vairāk nekā 20 gadiem izveidojās stihiski, kļūs legāls. Kā preses konferencē teica pašvaldības iestādes „Komunālās saimniecības pārvalde” vadītājs Aivars Pudāns, uz jaunuzklātā bruģa tiks uzstādīti galdi vismaz 100 tirdzniecības vietām.

Gan dārza veltes, gan rokdarbi

Pašvaldība jau noteikusi, ka Valkas ielā varēs tirgot pašu saimniecībā iegūtu produkciju, tostarp biškopības produktus, ziedus, augļus, ogas, dārzeņus, augļkoku stādus, dēstus, kā arī savvaļas ogas, sēnes, augus, tāpat arī amatniecības darinājumus. Daugavpils domes priekšsēdētāja vietnieks Igors Prelatovs teica, ka saistošajos noteikumos tiks palielināts tirgojamo preču sortiments, piemēram, tiks iekļauti rokdarbi.  Arī t.s. krāmu tirgotāji ir interesējušies par atsevišķu tirdzniecības vietu, informēja A. Pudāns.

Tikmēr aptaujātie seniori, kuri Valkas ielā tirgo burciņās saliktas dārza un meža veltes, un ārstniecības augu tējas, atzina, ka jaunās pārmaiņas sagaida ar bažām un daudziem jautājumiem. Piemēram, vai obligāti jāpērk tirdzniecības atļauja uz gadu, ja viņi pārdod sezonālas preces, tostarp dārza veltes. „Tējiņas pārdodu pēdējo nedēļu, jo tirdzniecības atļauja uz gadu ir par dārgu. Es ar šo mazumiņu, ko nopelnīju Valkas ielā, atbalstīju meitu, kurai nav darba, un mazbērnus. Tagad iztikšana būs grūtāka,” teica Zoja.

Tāpat tirgošanos pārtrauks Marina, jo esot dzirdējusi, ka tirdzniecības atļauja ir ļoti dārga. Sirmgalve secināja: „Ja pašvaldība maznodrošinātajiem pensionāriem ir piešķīrusi bezmaksas pirts apmeklējumu, tad jāļauj viņiem arī tirgoties par brīvu vai vismaz jāsamazina nodeva.”

Kāds vīrietis, kurš tirgo dažādas mājas preces, runājot par gaidāmajām pārmaiņām, ironizēja, ka ies strādāt par kapu racēju, jo tur varēšot nopelnīt vairāk. Savukārt cita tirgotāja vairākkārt uzsvēra, ka visā notiekošajā vainīga ir valdība.

Fakrads, kurš Sventes pagastā iekopis augļu dārzu, ir iegādājies tirdzniecības atļauju, lai pārdotu ābolus un vasarā arī ogas. „Kārtībai jābūt arī tirdzniecībā. Pašvaldība pareizi dara, ka labiekārtos šo ielu. Tirdzniecības vieta -- tā gan ir par mazu, nebūs, kur nolikt pāris kastes ar āboliem. Vienai tirdzniecības vietai būtu jāatvēl vismaz metrs. Galdam varētu piemontēt dēlīti, kur pircējam uzlikt somu,” teica augļkopis, uzsvērdams, ka tirgošanās Valkas ielā ir ļoti vajadzīga gan pircējiem (liels mikrorajons), gan zemniekiem. 

Komentēdams senioru iebildumu, ka pašvaldība varētu atbalstīt pensionārus ar tirdzniecības atļaujām vienam mēnesim nevis, visam gadam, Igors Prelatovs informēja, ka šādas atļaujas jau ir. 

Pavisam drīz jaunuzklāto bruģi rotās galdi un soli

Pilnu rakstu lasiet 12. janvāra numurā.