Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 21. janvāris
Ceturtdiena
Agne, Agnese, Agnija
+1.0 °C
neliels lietus

Aglonas novadā likvidēja nelikumīgu alkohola ražotni

VP LRP

Pagājušās nedēļas nogalē Valsts policijas (VP) LRP Preiļu iecirkņa darbinieki, Aglonas novadā likvidēja nelikumīgu alkohola ražotni un konfiscēja ievērojamu daudzumu nelikumīgu alkoholisko dzērienu, informē VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

VP Preiļu iecirkņa policisti ieguva informāciju, ka Aglonas novada Šķeltovas pagastā, iespējams, tiek veiktas darbības, kas ir saistītas ar akcizēto preču nelikumīgu apriti. Minētās informācijas pārbaudei likumsargi 19. oktobrī ieradās kāda 1975. gadā dzimuša vīrieša dzīvesvietā, kur veica sankcionētu kratīšanu. Apskatot aizdomās turētā māju, policisti konstatēja, ka tajā ir ierīkota alkohola ražotne un tiek glabāti nelikumīgi alkoholiskie dzērieni. Kopumā kratīšanas laikā konfiscēts ap 700 litriem brāgas, 75 litri gatavās produkcijas - kandžas, pudeles, kas izmantojamas alkohola fasēšanai, ka arī ražošanas ierīces un izejvielas. Turpinot operatīvās darbības, pie mājas īpašnieka tika atrasta un izņemta arī nereģistrēta medību bise un karabīne.

Pēc policijas rīcībā esošās informācijas, saražoto alkoholu likumpārkāpējs plānoja realizēt nelikumīgās akcizēto preču tirdzniecības vietās – t.s. “točkās”.  

Lai precīzi noteiktu izņemto vielu skaitu un sastāvu, ir nozīmētas nepieciešamās ekspertīzes. Šobrīd likumsargi turpina izmeklēšanu, savukārt iespējamajai vainīgajai personai par minētiem likumpārkāpumiem draud kriminālatbildība. Jāpiebilst, ka vīrietis iepriekš nebija nonācis policijas redzeslokā. 

Pēc Krimināllikuma 221.2 panta 3. daļas par nelikumīgu alkoholisko dzērienu izgatavošanu (ražošanu), glabāšanu vai pārvietošanu, ja tā izdarīta lielā apmērā, soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz pieciem gadiem, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu,  piespiedu darbu vai ar naudas sodu, konfiscējot mantu vai bez mantas konfiskācijas.

Valsts policija atgādina, ka pēc Latvijas Administratīvo pārkāpumu kodeksa 170.1 panta par nelikumīgu alkoholisko dzērienu un spirta iegādāšanos arī ir paredzēta atbildība - naudas sods līdz 140 eiro, konfiscējot iegādātos alkoholiskos dzērienus un spirtu.