Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 16. janvāris
Sestdiena
Lida, Lidija
-16.8 °C
apmācies

Vecāku nolaidības dēļ smagi cietis zīdainis

pixabay.com

Sestdien Valsts policija saņēma informāciju, ka Balvu novadā stipri iereibuši vecāki nav varējuši parūpēties par savu dažus mēnešus veco zīdaini, kā rezultātā bērns ir guvis smagus miesas bojājumus. Saistībā ar notikušo VP Balvu iecirknī uzsākts kriminālprocess, savukārt bērna vecākiem par miesas bojājumu nodarīšanu draud kriminālatbildība, informē VP Latgales reģiona pārvaldes vecākā speciāliste Ksenija Belova.

20. oktobrī ap pl. 4.50 VP Balvu iecirknī saņemta informācija no mediķiem un bāriņtiesas par iespējamo vardarbību pret mazgadīgo. Jāpiebilst, ka dienestu ierašanās brīdī abi bērna vecāki atradās acīmredzamā alkohola reibumā. Alkohola koncentrācijas pārbaudē bērna tēvam konstatēts 1,41 promiļu reibums, savukārt zīdaiņa māte atradās 2,64 promiļu stiprā alkohola reibumā. No notikuma vietas bērns tika nekavējoties nogādāts medicīnas iestādē, savukārt māte, kura uzvedās agresīvi, – atskurbtuvē. 

Pēc pašlaik likumsargiem pieejamas informācijas, abas personas kopīgi lietojušas alkoholiskus dzērienus, savukārt cietušā bērna māte, būdama stiprā alkohola reibumā, nav noturējusi bērnu rokās, kā dēļ bērns nokritis uz betona grīdas, gūstot smagu miesas bojājumu – galvas traumu. Par minēto noziedzīgo nodarījumu pret personas veselību uzsākts kriminālprocess pēc Krimināllikuma 13. nodaļas. Pašlaik izmeklēšana turpinās un tiek skaidroti visi notikušā apstākļi.

Kā atzīmēja Balvu novada Bāriņtiesas priekšsēdētājas vietniece Liene Čugurova, reaģējot uz šo informāciju, bāriņtiesas locekle nekavējoties ieradās notikuma vietā, kur konstatēja, ka vecāku rīcība apdraud zīdaiņa dzīvību un veselību, tāpēc pieņēma vienpersonisku lēmumu par aizgādības tiesību pārtraukšana abiem bērna vecākiem. Komentējot šo gadījumu, viņa norādīja, ka ģimene iepriekš nebija nonākusi bāriņtiesas redzeslokā, taču pašlaik pastāv aizdomas, ka arī iepriekš vecāku attieksme pret bērnu varētu būt vardarbīga.

Valsts policija un Balvu novada bāriņtiesa aicina iedzīvotājus nepalikt vienaldzīgiem, un gadījumā, ja kāda rīcībā ir informācija par nepienācīgiem apstākļiem kādā ģimenē, kas var draudēt bērna veselībai vai dzīvībai, viņa tiesību pārkāpumiem vai neatbilstošu aprūpi, uzreiz ziņot par to bāriņtiesai vai Sociālajam dienestam.