+13.6 °C
apmācies

Latgales skrējējiem medaļas Latvijas čempionātā krosā

pixabay.com

Latvijas čempionātā vieglatlētikas krosā 19. oktobrī Piņķos veiksmīgi piedalījās Latgales reģiona skrējēji, izcīnot 5 medaļas. Viens no Latvijas labākajiem garo distanču skrējējiem U18 grupā, Baltijas čempions 2000 m šķēršļu skrējienā jauniešiem Santis Setkovskis (Ilūkste) sīvā cīņā finišēja pirmais 3,5 km distancē, tikai 2 sekundes viņam zaudēja Edgars Pastors (Preiļi), iegūstot 2. vietu. U20 grupā Latvijas rekordiste 2000 m šķēršļu skrējienā telpās Anna Marija Petrakova (Ilūkste) pārliecinoši uzvarēja 4,5 km skrējienā, bet Rainers Trubačs (Preiļi) 5 km skrējienā finišēja trešajā vietā ar personīgo rekordu 17 min. 09 sek. (iepriekšējo rekordu 17 min. 24,18 sek, kurš bija sasniegts šogad Saldū, laboja par 15,18 sek.).

U23 grupā 2017. gada Latvijas čempione 3000 m šķēršļu skrējienā pieaugušo grupā Kristīne Jevsejeva (Daugavpils novads) izcīnīja trešo vietu 6 km distancē ar personīgo rekordu 23 min. 55 sek. Iepriekšējo rekordu 6 km skrējienā 24 min. 32 sek., kurš bija sasniegts Eiropas čempionātā krosā Čiā (Italija) 2016. gadā, Kristīne laboja par 37 sek.

Sacensības rīkotas ar mērķi atlasīt labākos skrējējus dalībai Eiropas čempionātā krosā 9. decembrī Tilburgā (Nīderlande).

Jāpiebilst, ka Anna Marija Petrakova, Santis Setkovskis, Edgars Pastors un Rainers Trubačs šogad piedalījās Pasaules skolēnu čempionātā krosā Parīzē, kur Latvijas izlases jaunieši izcīnīja 11. vietu 18 komandu konkurencē, bet Latvijas izlases jaunietēm bija 12. vieta no 17 komandām.