Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 23. septembris
Trešdiena
Vanda, Veneranda, Venija
+15.3 °C
skaidrs laiks

Soda par viltotu dokumentu izmantošanu

freeimages.com

5. decembrī Silenes robežkontroles punktā robežsargi veica pārbaudi kādai no Latvijas izceļojošai kravas automašīnai. Transportlīdzekļa vadītājs, 1986. gadā dzimis Baltkrievijas pilsonis, dokumentu pārbaudes laikā robežsargiem uzrādīja viltotu Baltkrievijas transportlīdzekļa vadītāja apliecību.

Par viltotu dokumentu izmantošanu uzsākts kriminālprocess un nosūtīts Daugavpils prokuratūrai kriminālvajāšanas uzsākšanai. Likumpārkāpējam par noziedzīga nodarījuma izdarīšanu ar Daugavpils prokurores priekšrakstu piemērots naudas sods vairāk nekā 2000 eiro apmērā.

Jāatzīmē, ka šogad vien vienpadsmit mēnešu laikā konstatēta jau 151 persona, kura uzrādījusi viltotus ceļošanas vai transportlīdzekļa dokumentus, savukārt pērn visa gada garumā par viltotu dokumentu izmantošanu aizturētas 144 personas.

Krimināllikums paredz, ka par dokumenta, kas piešķir tiesības vai atbrīvo no pienākumiem, zīmoga vai spiedoga viltošanu, kā arī par viltota dokumenta, zīmoga vai spiedoga realizēšanu vai izmantošanu soda ar brīvības atņemšanu uz laiku līdz vienam gadam, ar īslaicīgu brīvības atņemšanu, piespiedu darbu vai naudas sodu, bet gadījumos, kad tas izdarīts mantkārīgā nolūkā, ja to izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās, vai, ja tas radījis būtisku kaitējumu valsts varai, pārvaldības kārtībai vai ar likumu aizsargātām personas interesēm, draud brīvības atņemšana uz laiku līdz pat trim gadiem.