„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2025. gada 11. janvāris
Sestdiena
Franciska, Smaida
-1.1 °C
apmācies

Drošāka interneta dienas pasākumi Daugavpils bibliotēkās

Kā ik gadu, februāra pirmajā nedēļā Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs aizritēs nu jau par tradīciju kļuvušie Drošāka interneta dienas pasākumi dažāda vecuma skolēnu grupām, kuru gaitā tiks skaidrots, kā sevi pasargāt tīmeklī, apzinoties iespējamos riskus un soļus, kas sperami to novēršanai.

Vispasaules Drošāka interneta diena februāra pirmajā nedēļā tiek starptautiski atzīmēta jau 16 gadus, Latvijā – 13. Šoreiz tā iekrīt 5. februārī un tiek sagaidīta ar saukli “Drošāks internets sākas ar tevi!”. Kā ierasts, tas ir laiks, kad ar dažādu informatīvu pasākumu palīdzību sabiedrība tiek aicināta aizdomāties par to, kā mēs katrs rūpējamies par savu drošību internetā un kāds ir mūsu ieguldījums, visiem kopīgi veidojot labāku interneta vidi. Latvijā Drošāka interneta dienas pasākumus koordinē Latvijas Drošāka interneta centrs, dažādas aktivitātes rīko skolas, bibliotēkas un citas organizācijas, tostarp arī Daugavpils publiskās bibliotēkas.

Latgales Centrālajā bibliotēkā 5.-7. klašu skolēniem tiek piedāvāts informatīvs pasākums “Sociālo tīklu labirints”. Tā gaitā skolēniem tiks pastāstīts par sociālo tīklu ietekmi uz mūsu ikdienu un to drošu lietošanu, pievēršot īpašu uzmanību būtiskiem pārkāpumiem un riskiem, ar kuriem var saskarties tīmeklī. Skolotāji aicināti pieteikt savas klases, zvanot pa tālruni 65426422.

Arī Latgales Centrālās bibliotēkas filiālēs tiek piedāvāta virkne saistošu un saturīgu pasākumu dažāda vecuma bērniem un jauniešiem no sākumskolas līdz pat devītajai klasei. Pasākumu dalībnieki mācīsies lietot internetu atbildīgi, apzināties virtuālās vides galvenos riskus, rūpēties par savu drošību un nepieciešamības gadījumā vērsties pēc palīdzības. Tiks apspriesti konkrēti interneta lietošanas paradumi un aplūkoti labas un sliktas prakses piemēri, kas skar privātas informācijas izpaušanu, paroļu drošību un uzvedības etiķeti tīmeklī. Būs iespēja noskatīties informatīvu videofilmu, veikt dažādus praktiskus uzdevumus, doties virtuālā ceļojumā vai izspēlēt erudīcijas spēli “Mobilo mānija”.