12. septembrī Daugavpilī viesosies populārā latviešu dzejniece un prozaiķe Inga Gaile, aicinot lasītājus uz sarunu par dzeju, lasīšanu un rakstīšanu, kā arī savu jaunāko stāstu krājumu “Piena ceļi”, kurš pērn iznāca apgādā “Mansards” un jau ir paguvis izpelnīties gan lasītāju, gan kritiķu atzinību. Pasākums aizsāk literāru tikšanos ciklu ar populāriem latviešu autoriem, kuru šoruden rīko Latgales Centrālā bibliotēka Valsts kultūrkapitāla fonda līdzfinansētā projekta “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” 5. kārtas ietvaros.
Projektā “Dialogs. Rakstnieki Daugavpilī” Latgales Centrālā bibliotēka nu jau piecus gadus aicina uz Daugavpili pieprasītus un atzītus latviešu literātus, lai dialogā starp autoru un lasītāju dziļāk iepazītu dažus no pēdējo gadu izcilākajiem latviešu oriģinālliteratūras paraugiem. Šogad projekta uzmanības centrā ir īsproza – žanrs, kas mūsdienu steidzīgajā dzīves ritmā, kad lasītājiem bieži trūkst laika apjomīgu romānu lasīšanai, piedzīvo sava veida renesansi. Īpaši manāmi dažu pēdējo gadu laikā īsprozas lauciņā sevi ir parādījušas autores sievietes, savos darbos pievēršoties mūsdienu sabiedrībai aktuālām problēmām, kas rod atbalsti lasītāju prātos un sirdīs. Spilgti un paliekoši sevi prozā apliecina arī autores, kas līdz šim vairāk darbojušās citos literatūras žanros. Viena no tādām autorēm ir Inga Gaile, kuras viesošanās Daugavpilī iekļaujas Dzejas dienu pasākumu kalendārā.
Jaunā, daudzsološā literāte Inga Gaile lasītāju un kritiķu uzmanību sākotnēji piesaistīja kā dzejniece. Līdz šim izdoti seši dzejas krājumi, jaunākais – “Lieldienas” – 2018. gada pavasarī. Tajā pašā laikā nu jau gandrīz 10 gadus autore ar panākumiem darbojas arī dramaturģijā (lugas “Āda” (2011), “Mūsu Silvija debesīs” (2013), “Trauki” (2014)) un prozā – sērijā “Mēs. Latvija, XX gadsimts” izdots romāns “Stikli” (2016), kam 2018. gadā sekoja romāns “Neredzamie”. Pēdējos gados Inga Gaile aktīvi darbojas arī stāvkomēdijas žanrā, rīkojot un piedaloties sieviešu stāvizrādēs Kaņepes Kultūras centrā.
Krājumā “Piena ceļi” (2018, Mansards) apkopoti iepriekšējo desmit gadu laikā tapuši stāsti. Personiski, asprātīgi, tieši un atklāti. To darbība risinās dažādos laikos un vietās, taču visu darbu centrā ir sieviete un viņas attiecības ar pasauli, tostarp ar savas dzīves vīriešiem un citiem līdzcilvēkiem. Kā atzīst literatūrkritiķe Bārbala Simsone, šajā grāmatā Inga Gaile “šifrē sievišķo kodu veidā, kas vienlaikus ir līdz mielēm pazīstams un šokējoši citāds”. Ap šo sievišķo kodu, pie kura autore atkal un atkal atgriežas gan dzejā, gan prozā, vīsies arī saruna ar lasītājiem Daugavpilī.
Tikšanās ar Ingu Gaili gaidāmas ceturtdien, 12. septembrī, plkst. 12.00 Latgales Centrālās bibliotēkas Nozaru literatūras sektorā (Rīgas ielā 22a, 2. stāvā) un plkst. 14.00 Daugavpils Valsts ģimnāzijā. Ieeja pasākumos – brīva. Grupu apmeklējumus aicinām iepriekš saskaņot pa tālruni 654 76345.