Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 12. jūlijs
Svētdiena
Indriķis, Ints, Namejs
+9.2 °C
daļēji mākoņains

Septiņas idejas, kā nodarbināt bērnus, mācot veselīgu dzīvesveidu

Visi vecāki vēlas iemācīt saviem bērniem veselīga dzīvesveida paradumus, taču panākt to, ka bērni novērtē veselīga uztura nozīmi, var izrādīties gana sarežģīti. Kā bērnos iedvest interesi par veselīgu dzīvesveidu? “Nestlé” piedāvā 7 rosinošas idejas, kā bērnus iesaistīt ar uztura veidošanu saistītos procesos, padarot tos jautrus.

 

Izstrādājiet ēdienkarti kopīgi

Gatavojiet nedēļas maltīšu plānu kopā ar bērniem. Lūdziet viņus ierosināt idejas maltītēm un piedāvājiet savu padomu, kad tas nepieciešams. Maltītes lielākajai daļai jāsastāv no dārzeņiem, daļai no olbaltumvielām bagātiem produktiem (gaļas, olām, zivīm, lēcām vai pupiņām) un daļai – no pilngraudu makaroniem, brūnajiem rīsiem vai kartupeļiem (lai tie būtu šķiedrvielām bagātāki, gatavojiet tos ar visu mizu).

Veidojiet iepirkumu sarakstu

Jūsu maltīšu plāns ir gatavs – tagad nepieciešami produkti. Aiciniet bērnus palīdzēt sastādīt iepirkumu sarakstu! Tas ir lielisks veids, kā runāt par dažādiem produktiem un to uzturvērtību. Lai šo procesu padarītu jautrāku, izgudrojiet dažādas spēles, piemēram, zīmējiet vajadzīgos produktus un lieciet bērniem tos atminēt.

Izkārtojiet produktus

Pēc atgriešanās no veikala aiciniet bērnus jums palīdzēt izkārtot iepirkumu maisus. Pārvērtiet to spēlē: lieciet viņiem minēt, kuri produkti jāliek ledusskapī, kuri -- skapītī un kuri -- saldētavā.

Laiks gatavot!

Svarīgi bērnus iesaistīt gatavošanas procesā. Pētījumos secināts, ka bērni, kurus vecāki iesaistījuši maltīšu gatavošanā, biežāk eksperimentē ar dažādu ēdienu gatavošanu un kopumā ēd veselīgāk. Iesaistiet bērnus virtuves darbos un māciet viņiem, kā tīrīt augļus, atkausēt gaļu vai tīrīt zivis – tā ir iespēja attīstīt arī citus pozitīvus ieradumus, piemēram, uzturēt kārtību virtuvē, mazgāt rokas pirms un pēc ēdiena gatavošanas un šķirot atkritumus.

Pasaules virtuves

Dažādās pasaules virtuves ir ne tikai lielisks veids, kā piedāvāt bērniem ieskatu citās kultūrās – tās bērniem dod arī iespēju izbaudīt jaunus aromātus, tekstūras un garšas, izmantojot veselīga uztura principus. Ja jums trūkst iedvesmas, izmantojiet plašo recepšu ideju piedāvājumu tiešsaistē.

Iesaistiet visas maņas

Ēdiens ir sensorā pieredze, kurā iesaistītas visas maņas. Lieciet bērniem aizsegt acis un izmantot citas maņas – ožu, garšu, dzirdi vai tausti --, lai atminētu ēdienu. Jūs varat to pārvērst sacensībā, iesaistot arī citus ģimenes locekļus.

Mazie viesmīļi

“Mazie viesmīļi” ir jautrs veids, kā bērniem skaidrot, cik būtiski ir skaisti izkārtot ēdienu šķīvjos. Iejušanās viesmīļu lomā bērniem sagādās jautrību un, bez šaubām, arī izaicinājumus – neviens nav teicis, ka ēdienu pasniegšana un trauku novākšana, neko neizlejot vai neizgāžot, ir viegls uzdevums!

Šīs dažādās aktivitātes palīdzēs bērniem novērtēt ēdienu un veselīgu uzturu un būs labs pamats veselīga dzīvesveida uzturēšanai visa mūža garumā.



Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.