„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 6. maijs
Pirmdiena
Didzis, Gaidis
+4.4 °C
apmācies

Informācijas pieejamībai Augšdaugavas novadā izvietoti tūrisma bukletu stendi

Publicitātes bildes

Īstenojot Lauku atbalsta dienesta atbalstītu projektu “Veloinfrastruktūras un tūrisma informācijas pieejamības pilnveidošana Augšdaugavas novadā”, Augšdaugavas novadā tūrismu informācijas punktos un viesu mājās izvietoti tūrisma bukletu stendi.

Augšdaugavas novada pašvaldības iestādes “TAKA” vadītājs Rolands Gradkovskis pastāstīja “Latgales Laikam”, ka kopumā izvietoti triju veidu bukletu stendi. Vieni ir domāti tūrisma informācijas centriem. Tie ir salīdzinoši lielāki, lai tajos varētu ietilpināt vairāk informācijas, tie atrodas Ilūkstē, Pilskalnē, Bebrenē un Subatē, Vecsalienā un Naujenē.

Vairāki desmiti bukletu stendu izvietoti viesu mājās Augšdaugavas novadā. Tie ir līdzīgi pēc dizaina, bet nedaudz mazāki. Dažas viesu mājas, kas pakalpojumus sniedz pamatā brīvā dabā, izvēlējušās bukletu stendus, kas ir aizsargāti pret laika apstākļiem. Šie stendi ir nedaudz dārgāki, taču tajos bukleti atrodas aiztaisāmās kastītēs un ir pasargāti no nelabvēlīgiem laika apstākļiem.

Bukletu stendu uzstādīšana tūrismu informācijas punktos un viesu mājās ļaus informāciju par tūrisma iespējām novadā nogādāt tuvāk viesiem. Bukletos apkopotā informācija ir pieejama arī kopējā Daugavpils un Augšdaugavas interneta vietnē visitdaugavpils.lv. Bukletos informācija ir pieejama latviešu, angļu un krievu valodā, bet mājaslapā -- arī poļu, vācu un lietuviešu valodā.

Projekta ietvaros, kur tas bija nepieciešams, ir veikta arī tūrisma informācijas punktu labiekārtošana. Visvairāk aktivitāšu ir īstenots Subatē, kur tūrismu informācijas punkta infrastruktūra līdz šim bija vismazāk sakārtota. Tas saņēma gan jaunu galdu un krēslu, gan arī stendu suvenīriem. Pēc vajadzības tika iekārtoti arī citi tūrismu informācijas punkti. Pamatā tie saņēma suvenīru un bukletu stendus, metāla skapjus, kā arī citu nepieciešamo aprīkojumu.

Subate sevi pozicionē kā Latvijas vārtus Lietuvas pusē Sēlijā (tā ir pirmā pilsēta Latvijā pēc Obeļiem Lietuvā) un kā Sēlijas senās arhitektūras pērli, līdzīgi kā Kuldīga Kurzemē. Šeit gan ir jāpiebilst, ka, lai sasniegtu Kuldīgas līmeni, vēl ir gana tāls ceļš ejams. Patlaban ir atjaunots un sakārtots Subates vēsturiskais centrs -- tirgus laukums. Taču ir plāni un idejas sakārtot arī citas pilsētas vietas, saglabājot un atjaunojot veco arhitektūru.

Īstenojot Lauku atbalsta dienesta atbalstīto projektu “Veloinfrastruktūras un tūrisma informācijas pieejamības pilnveidošana Augšdaugavas novadā”, Augšdaugavas novadā ir nomarķēts arī velomaršruta Nr. 7 “Daugavpils--Salacgrīva” posms “Daugavgrīvas cietums--Ilūkste--Dviete--Dunava” un velomaršruts Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks”.

Velomaršruts Nr. 7 “Daugavpils--Salacgrīva” ved no Daugavgrīvas cietuma līdz Ilūkstei, Dvietei un Dunavai, pēc tam pa Daugavas kreiso krastu turpinās līdz Ķegumam, tad pāri Daugavai, gar Rīgu -- uz Ziemeļiem Salacgrīvas virzienā. Augšdaugavas novads bija palicis viens no pēdējiem, kas nebija paspējis šo maršrutu nomarķēt, jo līdz zināmam laikam nebija skaidrības, kas to darīs. Pēc Daugavpils un Ilūkstes novada apvienošanās tika nolemts pievienoties kopējam maršrutam, to nomarķējot.

Velomaršruts Nr. 791 “Vidussēlijas mazais loks”, kura kopējais garums ir aptuveni 55 kilometri, no Ilūkstes ved caur Dvieti, Bebreni, Eglaini, Šēderi un Pilskalni atpakaļ uz Ilūksti. Lai arī neliela daļa šī velomaršruta, aptuveni septiņi kilometri, tika izbraukta tūrisma triatlona laikā, maršruta oficiālā atklāšana paredzēta augustā, kad tiks rīkots speciāls šim pasākumam veltīts velo pārbrauciens. Savukārt maršruta Nr. 7 nomarķētā posma atklāšana, visdrīzāk, varētu notikt nākamgad.

Projekta “Veloinfrastruktūras un tūrisma informācijas pieejamības pilnveidošana Augšdaugavas novadā” mērķis ir pilnveidojot tūrisma infrastruktūru un, palielinot informācijas pieejamību tūristiem, nokomplektēt tūrisma informācijas punktus un tūrisma pakalpojumu sniegšanas vietas ar inventāru informācijas pieejamības palielināšanai par tūrisma iespējām novadā un tā apkārtnē, kā arī papildināt velomaršrutu tīklu, lai tas būtu vienmērīgi izvietots pa visu novadu, kā arī pilnveidot velomaršrutus ar autonomām apkopes stacijām.

 

Projekta gaitā izvietoti kopumā 50 mazie bukletu stendi tūrisma pakalpojumu sniegšanas vietās, pieci lielie bukletu stendi tūrismu informācijas punktos, kā arī veikta šo punktu aprīkošana ar citu tam nepieciešamo infrastruktūru - "i" zīmi, materiala skapjiem un velostatīviem. Tāpat paredzēti vairāki publicitātes pasākumi.

 

Projekta “Veloinfrastruktūras un tūrisma informācijas pieejamības pilnveidošana Augšdaugavas novadā” attiecināmās izmaksas ir 45 389 eiro, tajā skaitā publiskais finansējums – 40 850 eiro, ko atbalsta saņēmējam būs tiesības saņemt, īstenojot projektu atbilstoši atbalsta saņemšanas nosacījumiem.