19. un 26. martā Daugavpils Kultūras pilī norisinājās pilsētvides attīstības hakatons, kur iedzīvotājiem bija iespēja radīt un prezentēt Jaunās Forštates parka attīstības idejas.
Daugavpils pašvaldība aicināja piedalīties parka attīstības hakatonā, lai radītu inovatīvus priekšlikumus tā pārveidošanai. Dalībnieki fokusējās uz to, kā uzlabot vides infrastruktūru un izveidot daudzveidīgas kopienas aktivitātes, kas veicinātu vietējo iedzīvotāju iesaistīšanos. Mērķis bija pārvērst šo teritoriju par dzīvu un aktīvu sabiedrisko telpu, kur cilvēki varētu gan nodarboties ar sportu, gan socializēties brīvā dabā.
Pasākumā piedalījās vidusskolēni, studenti un vietējie iedzīvotāji, kuri pārstāvēja dažādas nozares un profesijas. Pirmajā hakatona dienā dalībnieki iepazinās, uzzināja vairāk par šī hakatona mērķi, sāka veidot savu projektu prototipus un pēc tam visu nedēļu pilnveidoja savus darbus.
Pasākuma turpinājumā 26. martā dalībniekiem bija iespēja pabeigt darbu pie savām idejām un sagatavoties to prezentēšanai. Hakatonā piedalījās 7 komandas, kuras radīja 7 parka attīstības idejas tā pārveidošanai par dinamisku apkaimes sporta, kultūras un socializēšanās aktivitāšu centru ārtelpās, sagatavojot gan digitālās vizualizācijas, gan fiziskus parka modeļus.
Pilsētvides attīstības hakatons Daugavpilī tika organizēts URBACT IV starpreģionu sadarbības programmas 2021.–2027. gadam īstenotajā projektā "Publiskās ārtelpas pielāgošana sporta aktivitātēm pilsētvidē jauniešu līdzdalības veicināšanai" (Re-Gen, Nr.20269) kā viena no projekta mazā mēroga (testēšanas) aktivitātēm, kā rezultātā, nodrošinot starpnozaru sadarbību un pielietojot kopprojektēšanas metodes, tika izstrādāti attīstības risinājumi Jaunās Forštates parka teritorijai.
Pasākuma izskaņā tika prezentētas parka attīstības idejas un dalībnieki saņēma atzinības un veicināšanas balvas, t.sk. no pašvaldības tūrisma, kultūras un sporta iestādēm.
Labāko Jaunās Forštates parka attīstības ideju, žūrijas skatījumā, bija izstrādājusi Daugavpils Valstspilsētas vidusskolas skolēnu komanda “Čaklie skolēni”, ko pārstāvēja Edvīns Lagers, Jelizaveta Petkeviča, Darja Zeiļa un Jekaterīna Latuga. Komanda piedāvāja risinājumus, kas spētu atdzīvināt parka teritoriju, padarot to par modernu, iekļaujošu un ilgtspējīgu atpūtas vietu visiem iedzīvotājiem.
Savukārt hakatona dalībnieku simpātiju balvu ieguva Latgales Industriālā tehnikuma studentu komanda “Arhitektūras tehniķi”, kas savā redzējumā iekļāva labiekārtojuma elementus, kas parku padarītu mūsdienīgāku, tajā pašā laikā saglabājot esošos kokus un papildinot parku ar jauniem stādījumiem, padarot to zaļāku un harmoniskāku.


Komentāri