Ginta, Gunda, Gunta
+8.9 °C
daļēji mākoņains

Trīs sudraba godalgas Minskā

Sacensību programmā bija iekļauta lielākā daļa vieglatlētikas disciplīnu. Notika arī augstlēkšanas turnīrs, kurā dalībnieki cīnījās par PSRS nopelniem bagāto treneru Pāvela Goihmana un Elizabetes Sosinas kausu, kurš tiek rīkots kopš 1996. gada. Tieši šī disciplīna bija vismasveidīgākā – tajā startēja vairāk nekā 100 sportisti. Daugavpils vieglatlēti šajā turnīrā piedalās jau vairākus gadus un izcīna godalgas. Pērn jaunie atlēti izcīnīja divas pirmās vietas, šogad – tikai sudrabu. 1997. g.dz. un jaunāku meiteņu konkurencē par medaļām cīnījās divas mūsu sportistes – Anastasija Karpekina un Jekaterina Kairiša. Anastasija, kuras personiskais rekords ir 1,48 m, pārvarēja 1,40 m un izcīnīja otro vietu. Savukārt Jekaterinai līdz goda pjedestālam nedaudz pietrūka – 1,35 m un ceturtā vieta. Vecākais sacensību dalībnieks Vladislavs Prigoževs palika piektajā vietā – 1,90 m. 1995. g.dz. sportistu grupā iespēja izcīnīt pirmo vietu bija Vitālijam Haritonovam, taču 1,80 m Vitālijs pārleca tikai trešajā mēģinājumu, tāpēc viņu apsteidza konkurents no Baltkrievijas. V. Haritonova personiskais rekords ir 1,82 m, savukārt 1,85 m Vitālijam pārvarēt neizdevās. Trešo medaļu Daugavpils komandai izcīnīja Kristīne Petrova trīssoļlēkšanā (9,92 m), vienlaikus uzlabojot savu līdzšinējo sasniegumu. Godalgas izcīnīja arī Krāslavas sportisti. Evelīna Petunova ieguva divas sudraba medaļas – augstlēkšanā (1,55 m) un lodes grūšanā (11,93 m), kā arī bronzu 60 m barjerskrējienā (9,70 sek.). Otrajā vietā Mārtiņš Koļita (60 m, 7,63 sek.) un Anna Ļisjonoka (šķēpa mešana). Trešo vietu 200 m skrējienā izcīnīja Alīna Japina (28,57 sek.). Visvairāk medaļu komplektu izcīnīja apvienotā Jēkabpils un Līvānu komanda. Visjaunākie augstlēcēji (1997. dz.g. un jaunāki) izcīnīja pirmās divas vietas – Egīls Smilškalns (1,50 m) un Mārtiņš Sulainis (1,45 m). Šo pilsētu sportisti godalgotas vietas izcīnīja arī skriešanas disciplīnās: otrā vieta Kristapam Masānam (60 m, 7,40 sek.) un Marekam Kudrjavcevam (400 m, 54,58 sek.), trešā – Oskaram Dombrovskim (800 m, 2:10, 29). Savukārt Ruta Paužole izcīnīja bronzu lodes grūšanā (9,67 m) un zeltu šķēpa mešanā (26,90 m).

Pilnu tekstu lasiet «Latgales Laiks» drukātajā vai PDF versijā.