„Latgales Laiks” iznāk latviešu un krievu valodās visā Dienvidlatgalē un Sēlijā, „Latgales Laiks” latviešu valodā aptver Daugavpils pilsētu, Augšdaugavas novadu un apkārtējos novadus un pilsētas.
2024. gada 14. jūlijs
Svētdiena
Anvars, Oskars, Ritvars
+25.7 °C
daļēji mākoņains

Tiek izsludināts gadskārtējais konkurss jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums 2013”

Lai veicinātu Latvijas lauksaimniecību un lauku attīstību, jau ceturto gadu Eiropas Parlamenta deputāte Sandra Kalniete kopā ar Zemnieku saeimu un žurnālu „AgroTops” izsludina konkursu jaunajiem lauksaimniekiem „Senču aicinājums”.

Konkursa mērķis ir godināt Latvijas jaunos lauksaimniekus/lauksaimnieces. Galvenā balva tiks piešķirta jaunietim, kurš dzīvo laukos un ir veiksmīgs lauksaimnieks, veicina lauku dzīves vides saglabāšanu un attīstību, kā arī aktīvi iesaistās sociālā dzīvē.

Pieteikšanās konkursam ilgs no š.g. 2.septembra līdz 1.oktobrim.Pieteikumi un konkursa nolikums ir atrodami www.zemniekusaeima.lv vai rakstot uz e-pastu: birojs@zemniekusaeima.lv ar norādi „Jauno lauksaimnieku konkursam”.

Apbalvošanas ceremonija kā katru gadu notiks Zemnieku saeimas organizētāja Lielajā lauksaimnieku ballē, 2014. gada janvārī. Konkursa uzvarētāji balvā saņem pilnībā apmaksātu braucienu ar piedalīšanos divām personām vienā no vadošajām Eiropas lauksaimniecības izstādēm/gadatirgiem/pasākumiem, kā arī tēlnieka Paula Jaunzema darināto balvu. Visi konkursa dalībnieki saņem veicināšanas balvu - dalību 2 dienu Jauno līderu personīgās un profesionālās izaugsmes apmācībās.

Konkursa žūrijas sastāvs:

Sandra Kalniete, Eiropas Parlamenta deputāte, Lauksaimniecības un lauku attīstības komitejas locekle

Maira Dzelzkalēja, Zemnieku saeimas valdes priekšsēdētāja vietniece

Anita Pirktiņa, žurnāla „AgroTops” galvenā redaktore

Irina Pilvere, Latvijas Lauksaimniecības universitātes Ekonomikas fakultātes dekāne

Anna Vītola – Helviga, Lauku atbalsta dienesta direktore

Jēkabs Krieviņš, Hipotēku bankas valdes priekšsēdētāja vietnieks

Evija Gunika, Latvijas Lauksaimniecības kooperatīvu asociācijas izpilddirektore

Mārtiņš Cimermanis, Latvijas Lauku konsultāciju un izglītības centra valdes priekšsēdētājs

Raitis Ungurs, Jauno zemnieku kluba valdes priekšsēdētājs

 

Konkurss pirmo reizi tika organizēts 2010.gadā, un gadu gaitā par konkursa uzvarētājiem kļuva Inga un Zigmunds Kalniņi no Kazdangas Aizputes novadā, Valdis Zujs no Rēzeknes novada Pušas pagasta un Jānis Vaivars no Skrīveru novada.

Papildus informāciju var saņemt Zemnieku saeimas birojā Rīgā, Republikas laukumā 2, 501. kabinetā vai zvanot pa tālruni 67027044.