Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 23. septembris
Trešdiena
Vanda, Veneranda, Venija
+14.4 °C
daži mākoņi

Daugavpils universitātes student - iesniedz studiju darbu un laimē viedtālruni

Rīgas Brīvosta aicina Daugavpils universitātes studentus pieteikties uz jau ceturto - radošo darbu konkursu studentiem “Osta pilsētai”. Darbs drīkst ietvert informāciju, kuru students ir izstrādājis vai izstrādā kāda sava augstskolas studiju darba ietvaros. Jaunieši aicināti darbus iesniegt gan tādās gadskārtējās konkursa apakštēmās kā ekonomika un mārketings, transports un loģistika, inženiertehniskās nozares, jūrniecība, apsardzes un drošība, gan - šogad - arī vēstures nozarē, atskatoties uz spilgtākajiem pagrieziena punktiem ostas 815 gadu attīstības vēsturē.

Konkursanti drīkst izmantot un iesniegt darbus, kurus students ir izstrādājis vai izstrādā kāda sava augstskolas studiju darba ietvaros. Ir pat vēlams konkursa darbu saistīt ar akadēmiskā darba izstrādi, atbilstoši savām profesionālajām interesēm. Pirmās desmit komandas, kas pieteiksies, iegūs iespēju doties ekskluzīvā ekskursijā pa Rīgas Brīvostu!

Gadskārtējā konkursa “Osta pilsētai” mērķis ir sekmēt studentu izpratni par ostas darbību un attīstību, izmantojot pragmatisku pieeju, tas ir, gan paaugstināt studentu zināšanas par ostu, kas vēlāk var būt noderīgas turpmākās karjeras veidošanā, gan veicināt nopietnas izpētes un analīzes vērta ekonomisko, sociālo un arī kultūras fenomenu apzināšanu. Tāpēc konkursa dalībnieki tiek aicināti meklēt jaunas, radošas, tostarp starpdisciplināras pieejas, tādējādi savu izglītību papildinot ar jaunu pieredzi un plašākām zināšanām ostas specifikas jomā.

Konkursā drīkst piedalīties ikviens Latvijas Republikas augstākās izglītības mācību iestādē studējošs students, kā arī ikviens Latvijas valstspiederīgais, kurš studē augstākās izglītības mācību iestādē ārpus Latvijas robežām. Konkursā piedalās komanda divu cilvēku sastāvā. Radošais darbs izstrādājams atbilstoši augstākās izglītības mācību iestāžu prasībām studentu zinātniskajiem darbiem, kas nozīmē, ka konkursanti drīkst izmantot un iesniegt arī savus studiju procesā topošos projektus. Šogad konkursa darbiem ir paaugstināta kvalitātes latiņa: kopā ar darbu būs jāiesniedz arī darba vadītāja recenzija. Otrajā atlases kārtā jeb konkursa finālā studentiem savas idejas būs jāprezentē klātienē. Prezentāciju vērtēs žūrijas komisija, kurā dalību apsolījuši Rīgas brīvostas, Latvijas Universitātes, Rīgas Tehniskās universitātes un Latvijas Jūras akadēmijas deleģēti pārstāvji.

Dalībnieku komandas konkursam var pieteikties līdz šā gada 27.aprīlim konkursa mājas lapā www.ostapilsetai.lv, savukārt konkursa fināls, kad labākās komandas prezentēs savus darbus žūrijai, notiks 14.maijā.

Papildus informācija:

Papildus informāciju par Rīgas Brīvostas darbību un iepriekšējo konkursu norisi iespējams iegūt, apmeklējot Rīgas Brīvostas mājas lapu www.rop.lv, kā arī Rīgas Brīvostas sociālo tīklu lapas draugiem.lv/rigasbrivosta/,facebook.com/rigasbrivosta un twitter.com/rigasbrivosta.