Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 1. marts
Pirmdiena
Ilgvars, Ivars
-0.8 °C
skaidrs laiks

Aizturēja cigarešu kontrabandistus

Naktī no 21. uz 22. maiju robežsargi sadarbībā ar Baltkrievijas kolēģiem, Daugavpils novadā aizturēja 3 vīriešus, kuri nodarbojās ar cigarešu kontrabandu, un izņēma 120 tūkstošus kontrabandas cigarešu, informē Valsts robežsardzes sabiedrisko attiecību nodaļas galvenā inspektore Kristīne Pētersone.

Pārbaudot saņemto informāciju, robežsargi Kaplavas pagastā 15 metrus no valsts robežas aizturēja trīs vīriešus bez personu apliecinošiem dokumentiem un speciālajām caurlaidēm. Personu aizturēšanā atbalstu sniedza Baltkrievijas kolēģi, kuri, apsekojot valsts robežu Latvijas pusē, pamanīja likumpārkāpējus un ar balss komandu un brīdinājuma šāvienu personas apturēja. Netālu no notikuma vietas robežsargi konstatēja 8 melnā polietilēna plēvē ietītus iepakojumus.

Kopumā izņemti 120 tūkstoši cigarešu ar Baltkrievijas akcīzes markām aptuveni 12 tūkstošu eiro vērtībā.

Jāatzīmē, ka divi no aizturētajiem jau nonākuši robežsargu redzeslokā, proti, maija sākumā jau administratīvi sodīti par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem.

Arī šoreiz par pierobežas joslas režīma pārkāpumiem 1983., 1988. un 1991.gadā dzimušajiem vīriešiem sastādīti administratīvā pārkāpuma protokoli, savukārt par cigarešu kontrabandu personu grupā uzsākts kriminālprocess.

Likumpārkāpēji, krimināllietas materiāli un lietiskie pierādījumi tālāko procesuālo darbību veikšanai nodoti Valsts ieņēmumu dienesta Muitas policijas pārvaldei.