Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 6. jūnijs
Sestdiena
Ardis, Ingrīda
+17.6 °C
nedaudz mākoņains

«S&P Global» saglabā Latvijas kredītreitingu “A-“ līmenī

baltnews.lv

Starptautiskā kredītreitingu aģentūra “S&P Global” atkārtoti apstiprināja Latvijas kredītreitingu “A-“ līmenī, saglabājot pozitīvu nākotnes novērtējumu, informēja Valsts kase.

Aģentūra paziņojumā informē, ka kredītreitinga pozitīvais nākotnes novērtējums atspoguļo Latvijas ekonomikas potenciālu trīs gadu laikā sasniegt ekonomikas izaugsmi vidēji 3% apmērā. Aģentūras ieskatā ekonomikas izaugsmi balstīs apjomīgs investīciju pieplūdums, kā arī labvēlīga ārējā eksporta vide.

“S&P Global” atzīmē, ka šī brīža situācija Latvijas finanšu sektorā nerada fiskālu ietekmi uz Latvijas tautsaimniecību, norādot, ka “ABLV” bankas pašlikvidācijas process negatīvi ietekmē nerezidentus apkalpojošo banku sektora reputāciju.

“S&P Global” secina, ka plānoto valdības iniciatīvu ietvaros ievērojami turpina samazināties apjomi nerezidentu depozītus apkalpojošajās bankās, kā arī nerezidentu banku ietekme uz ekonomikas izaugsmi nebūs būtiska – aprēķini liecina, ka nerezidentu banku sektora ieguldījums iekšzemes kopproduktā ir aptuveni 1%.  

“S&P Global” norāda, ka, nesakoties uz pozitīvajām norisēm tautsaimniecībā īstermiņā, Latvijai ir nepieciešams risināt arī ilgtermiņa izaugsmes uzdevumus, kas saistīti ar zemo dzimstību, migrāciju, kas kopumā negatīvi ietekmē valsts demogrāfiskos radītājus un ilgtermiņā var ierobežot ekonomiskās izaugsmes perspektīvas.

Aģentūra varētu paaugstināt Latvijas kredītreitinga līmeni, ja ātrāk nekā plānots samazinātos valdības neto parāds, palielinātos budžeta ienākumi vai notiktu straujāka ekonomikas izaugsme, savukārt kredītreitings var tikt samazināts, ja pasliktinātos iedzīvotāju ienākumu līmenis, netiktu ievērota fiskālā politika vai nerezidentu depozītu apkalpošanas bizness radītu papildu riskus valsts finanšu sektora stabilitātei.


lsm.lv