Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 25. maijs
Pirmdiena
Anšlavs, Junora
+7.6 °C
apmācies

Kontroles maratonā konstatēts vairāk pārkāpumu nekā pērn

pexels.com

Šogad 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir palielinājies. Salīdzinoši, ja pērn likumsargi fiksējuši 430 ātrumpārkāpējus, tad šogad – 636. Tāpat ātruma kontroles maratonā likumsargi novērojuši, ka šoferi neievēro ne tikai atļautā braukšanas ātruma ierobežojumus, bet pārkāpj arī citus ceļu satiksmes noteikumus.

Viens no lielākajiem konstatētajiem ātruma pārkāpumiem fiksēts pulksten 18.02 Vidzemes reģionā uz autoceļa Smiltene – Gulbene 55.kilometrā. Tur kāds pārgalvīgs 1996.gadā dzimis automašīnas Audi A4 vadītājs, vietā, kur atļautais braukšanas ātrums ir 90 kilometri stundā, traucās ar 170 kilometriem stundā. Jāpiebilst, ka vakar fiksēti arī vairāki citi gadījumi, kad transportlīdzekļu vadītāji braukuši ar būtiski pārsniegtu atļauto braukšanas ātrumu. Kopumā vakar noķerti astoņi autovadītāji, kuriem pārkāptā braukšanas ātruma dēļ nācies šķirties no savām transportlīdzekļa vadītāja apliecībām. 

Visvairāk atļautā braukšanas ātruma pārkāpēju fiksēti Zemgalē – 199. Arī Kurzemē noķerti vairāki ātrumpārkāpēji – 164, savukārt Vidzemē – 140. Vismazāk ātrumpārkāpēju fiksēts Latgalē un Rīgā, attiecīgi 61 un 50 šoferi, kuri nav ievērojuši atļauto braukšanas ātrumu.

Tāpat ātruma kontroles maratona laikā ceļu policisti novērojuši, ka autovadītāji bijuši naski arī uz citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Kurzemes reģionā likumsargi apturējuši kādu autovadītāju, kura automašīnas valsts numurzīmei speciāli ar laku un dubļiem bija daļēji aizklāti numura zīmes simboli. Tāpat divām automašīnām izņemti divi iebūvētie antiradari. Diemžēl arī fiksēti autovadītāji, kuri sēdušies pie stūres alkohola reibumā.

Latgales reģionā 24 stundu ātruma kontroles maratonā fiksēto ātruma pārkāpumu skaits ir 61. Tāpat ātruma kontroles maratona laikā ceļu policisti novērojuši, ka autovadītāji bijuši naski arī uz citiem ceļu satiksmes noteikumu pārkāpumiem. Daugavpilī apturot kādu aizdomīgu a/m MERSEDES BENZ, kas par 20 km/h pārsniedza atļauto braukšanas ātrumu, policisti konstatējuši, ka tās vadītājs – 1964.gadā dzimis vīrietis atkārtoti gada laikā vada mašīnu bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, kuras nav iegūtas likumā noteiktajā kārtībā.

Rēzeknes novada Gaigalavas pagastā tika apturēta VW markas automašīna, kuras vadītājs - 1995.gadā dzimis vīrietis arī vadījis transportlīdzekli bez transportlīdzekļa vadīšanas tiesībām, turklāt sēdies pie stūres 2,79 promiļu stiprā alkohola reibumā. Savukārt vēl viens VW vadītājs – 1986.gadā dzimis vīrietis Rēzeknē vadījis savu transportlīdzekli 1,77 promiļu stiprā alkohola reibumā.

Par visiem minētiem likumpārkāpumiem tika sastādīti administratīvo pārkāpumu protokoli.