Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 13. augusts
Ceturtdiena
Elvīra, Rēzija, Velga
+18.9 °C
daļēji mākoņains

Revīzijas rezultātā Rēzeknes novadā ietaupīs ap 180 000 eiro gadā

pexels.com

Atbilstoši Valsts kontroles revīzijas ieteikumiem Rēzeknes novada pašvaldība ir atradusi efektīvāku risinājumu grāmatvedības organizācijai novadā. Pašvaldība aprēķinājusi, ka tā, veidojot četras pagastu apvienības līdzšinējo 25 pagastu pārvalžu vietā un centralizējot grāmatvežu darbu, ik gadu varēs ietaupīt gandrīz 180 tūkstošus eiro.

“Ar revīziju palīdzējām pašvaldībām objektīvi paraudzīties uz savu saimniecību un novērtēt, ko iespējams uzlabot, lai administratīvajām funkcijām nepieciešamos resursus izmantotu jēgpilni. Redzam, ka Rēzeknē plānotais ietaupījums ir būtisks – 180 tūkstošus eiro ik gadu pašvaldība varēs izlietot citās iedzīvotājiem svarīgās jomās. Šis ir labs piemērs arī citām pašvaldībām, kā pārvērtēt līdzšinējo pieeju un būt gataviem pārmaiņām, kas galu galā sniedz labumu mūsu pašu cilvēkiem,” par revīzijas rezultātu ir gandarīts Valsts kontroles padomes loceklis Edgars Korčagins.

Rēzeknes novada pašvaldība, vērtējot pagastu pārvalžu darbības efektivitāti, nolēmusi veidot četras pagastu apvienības, centralizējot grāmatvedības funkcijas. Pašvaldība aprēķinājusi, ka pēc reorganizācijas varēs ietaupīt ap 180 tūkstošiem eiro gadā.

Līdzīgu grāmatvedības funkcijas pārskatīšanu pēc revīzijas jau veikusi Gulbenes pašvaldība, kas ietaupītos apmēram 131 tūkstošus eiro gadā turpmāk izlietos dažādām iedzīvotāju sociālajām vajadzībām, palielinot dzīvokļu pabalsta saņēmēju loku, palielinot pedagogu darba samaksu, paplašinot tūrisma piedāvājumu un vairāk atbalstot novada kolektīvu dalību Latvijas valsts simtgades Dziesmu un deju svētkos.