Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 7. jūnijs
Svētdiena
Arnis, Arno, Gaida
+24.2 °C
daļēji mākoņains

Fotogrāfi ieskicēja Latgali

  1. novembrī plkst. 13.00 Daugavpils domes 1. stāva foajē tiks atklāta Daugavpils tautas fotostudijas "Ezerzeme - F" izstāde.

Izstādē ir apkopoti un atlasīti darbi no šā gada „Canon foto dienām”, kuras notika Daugavpilī, un starptautiskā fotoplenēra "Latgales skices", kas norisinājās Krāslavā un Daugavpilī.

Daugavpili apmeklēja vairāk nekā 40 fotogrāfi no 5 valstīm – Latvijas, Krievijas, Lietuvas, Ukrainas, Maltas. Visplašāk bija pārstāvēti Latvijas fotostudijas – „Zibsnis”(Krāslava), „Fotast” (Liepāja), „Rīga”, „Bauska”, „Aspazija” (Jūrmala)  un no Ventspils bija trīs fotoklubi - „Kursa”, „Moments”, „Kaktuss”.

Plenēra pirmajā dienā fotogrāfi pulcējās Krāslavā, kur viņus laipni uzņēma Krāslavas kultūras nams un  fotostudija „Zibsnis”. Sestdiena bija vispiesātinātākā, jo daži no fotogrāfiem jau piecos no rīta Naujenes pagastā fotografēja saullēktu. DTF „Ezerzeme – F” organizēja viesiem ekskursiju pa Daugavpils vēsturisko centru. Bija sagatavota īpaša plenēra programma. Daugavpils spīdveja klubs organizēja treniņbraucienus, kur fotogrāfi varēja iemūžināt spīdveju kustībā. Notika fotosesijas Mežciema Aleksandra Ņevska koka dievnamā un Daugavpils autobusu parkā, kā arī tapa kopbilde pie Daugavpils kaijas zīmes. Brīvajā laikā fotogrāfiem bija iespēja Cietoksnī apmeklēt 1. starptautisko ielu teātra un klaunādes festivālu. Plenēra pēdējā dienā, pateicoties „Ezerzeme F” dalībniecei Ritai Kočmarjovai, tika sniegta meistarklase viņas īpašumā minizoodārzā „JuRita”.

Izstāde būs skatāma Daugavpils domes 1. stāva foajē līdz 29. novembrim.