Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2019. gada 11. decembris
Trešdiena
Valdemārs, Valdis, Voldemārs
-0.6 °C
skaidrs laiks

Laikmetu un paaudžu pēctecība

Marka Rotko mākslas centrā atklāta jaunā sezona. Līdz janvāra vidum daugavpiliešu un pilsētas viesu uzmanībai tiek piedāvāts rekordliels mākslas projektu skaits vienā izstāžu periodā. Noslēdzot 2019. gada izstāžu bloku, visus astoņus izstāžu projektus vieno sadarbības, sadraudzēšanās un draudzības vadmotīvs.

Angļu mākslinieka abstrakcionista Terija Frosta darbu sērija „Krāsu jauda” izvietota dažus metrus no Marka Rotko oriģināldarbiem – tas spilgti atspoguļo šo mākslinieku draudzību. T. Frosta dēls Metjū atzīmēja, ka tēvs vienmēr ar īpašu sirsnību runāja par M. Rotko, kurš savulaik pievērsa uzmanību gan viņam, gan citiem britu jaunajiem un nepieredzējušajiem abstrakcionistiem. „Viņš iemācīja tēvu nebaidīties no lielformāta gleznām – tieši pēc sarunām ar Marku Rotko tēva darbi kļuva ievērojami lielāki,” stāsta M. Frosts. Viņš pastāstīja, ka tēvs aizrāvās arī ar krievu kultūru, un mīlestību pret to ieaudzināja arī saviem bērniem, -- Metjū savulaik mācījās un strādāja Maskavā.

Violetas Jātnieces keramikas darbu izstādē „Vakar. Aizvakar. Šodien” ir retrospektīvi eksponētas vairākas teju trīsdesmit gadu radošā darba laikā mākslinieces radītās darbu sērijas.

Savukārt, skatot  populārā Latgales mākslinieka Evalda Vasilevska brīnišķīgās keramikas sēriju, uzvēdī skumjas. Vairāk nekā pirms gada iesniedzis pieteikumu ekspozīcijai Rotko centrā, keramiķis drīzumā devās aizsaulē. Viņa atraitne Evija Vasilevska īstenoja dzīvesbiedra sapni – uzrakstīja grāmatu par viņa radošo darbību un prezentēja to izstādes atklāšanā. Viņa atzīmēja, ka Evalda „Māla sajūtas” ir nebeidzama darba rezultāts.

Visu rakstu lasiet 26. novembra numurā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.