Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 20. februāris
Ceturtdiena
Smuidra, Smuidris, Vitauts
+4.9 °C
neliels lietus

Latgales kultūras personībām veltīta dokumentāla filma

9.decembrī Daugavpils Māla mākslas centrā notika neatkarīgo producentu grupas „3KM” dokumentālās filmas „Latgales. Pūra. Lāde.” pirmizrāde. Tā arī bija vienīgā reize, kad autori Jānis un Sandra Rimicāni plašākai auditorijai demonstrēja filmas pilno versiju. Televīzijā būs redzami 70% no tās.

Jānis un Sandra stāsta izklāstam filmā izvēlējušies monologu, nevis dialogu, ļaujot varoņiem -- Daugavpils māksliniecei Valdai Mežbārdei un keramiķei Lilijai Zeiļai un Rēzeknes novada kordiriģentiem un pedagogiem Antoņinai un Vitoldam Milaševičiem atklāt to, ko viņi labprāt stāstītu draugiem, nevis publikai. Filmā atklājas, ka V. Mežbārde, dzimusi rīdziniece, bet laika gaitā ir iemīlējusi daudznacionālo Daugavpili. Tāpat izcēlās L. Zeiļai stāstījums par vīra Roberta nesavtīgo palīdzību, atbalstot sievu keramiķes aicinājuma piepildīšanā (vīrs sarūpē malku, kurina keramikas krāsnis, palīdz mīcīt mālus utt.). Savukārt pēc tā, ko stāstīja Latgales kultūrbalvas „Boņuks” laureāti Milaševiči, var nojaust, ka viņu ieguldītais darbs, izaudzinot daudzus talantīgus diriģentus un mūzikas pedagogus, ir atmaksājies.

Vairāk lasiet 13. decembra numurā!

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.