Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 8. aprīlis
Trešdiena
Dana, Dans, Danute, Edgars
+12.1 °C
daži mākoņi

Sāk darboties jaunie apraides torņi pierobežā

Sākot no 2020.gada 1.janvāra bezmaksas zemes apraidē esošo programmu izplatīšanu Latvijā  uzsāk divi jauni apraides masti – Viļakas un Krāslavas novados, kas nodrošinās to, ka novadu iedzīvotājiem būs pieejams stiprākas jaudas TV programmu signāls, informē VAS Latvijas Valsts radio un televīzijas centrs (LVRTC). Bezmaksas zemes TV apraidē iedzīvotājiem pieejamas piecas TV programmas – LTV1, LTV7, Sporta centrs.com, Re:TV un Rīga TV 24.

Lai varētu uztvert bezmaksas zemes apraidē esošo TV programmu signālu, Viļakas novada Aizpurves un Krāslavas novada Skaistas iedzīvotājiem jānoregulē uztverošās antenas jauno mastu virzienā un jāveic televīzijas programmu uzstādīšana. Testa režīmā signāls no jaunajiem mastiem būs pieejams jau no 30.decembra. Programmu uzstādīšanas veids iedzīvotājiem var atšķirties atkarībā no tā, kāda modeļa  tālrādi viņi izmanto, tomēr pamatdarbība visiem ir vienāda – veikt programmu meklēšanu, lai TV iebūvētais uztvērējs vai dekoderis uztver jauno programmu bloku.

Ja šīs darbības netiks veiktas, uztvērējs turpinās uztvert TV programmas no citiem raidošajiem torņiem. LVRTC valdes priekšsēdētājs Edmunds Beļskis uzsver, ka Latvijas austrumu pierobeža ir arī Eiropas Savienības un NATO ārējā robeža, tāpēc TV signāla pieejamība ir būtisks solis pretī nacionālās drošības uzlabošanai. Līdz šim Viļakas un Krāslavas novada iedzīvotāji uztvēra bezmaksas apraidē esošās TV programmas no apraides torņiem, kas atradās salīdzinoši tālu, tāpēc nereti kaimiņvalstu televīzijas programmu signāla līmenis bija stiprāks par pašmāju programmu signāla līmeni.

Tāpat LVRTC atgādina, ka, veicot antenas regulēšanu, nepieciešams pārliecināties, vai antena ir izvietota pēc iespējas augstāk virs zemes, kā arī, vai antena, kabeļi un to savienojumi ir tehniski atbilstošā stāvoklī un nav bojāti vai novecojuši, jo tieši šāda veida bojājumi ir viens no biežākajiem šķēršļiem programmu kvalitatīvai uztveršanai.

Tiem iedzīvotājiem, kas uztvērējus uzstādīs jau testēšanas laikā, 1.janvārī atkārtoti nekādas darbības nav jāveic. Izmaiņas skar tikai tos Viļakas un Krāslavas novada  iedzīvotājus, kuri izmanto bezmaksas zemes TV pakalpojumus. Jaunie apraides masti Viļakas novada Aizpurvē un Krāslavas novada Skaistā tika uzcelti šī gada vasarā. Tie ir 100 metrus augsti un to būvniecība izmaksāja nepilnus 500 000 eiro no valsts budžeta.