Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 6. augusts
Ceturtdiena
Aisma, Askolds
+24.4 °C
skaidrs laiks

Ilūkstes novads apstrīdēs Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu

Ilūkstes novads apstrīdēs Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu

Arī Ilūkstes novada pašvaldība, līdzīgi kā vairākas citas vietvaras, Satversmes tiesā (ST) apstrīdēs jauno Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumu.

Pašvaldība uzskata, ka Valsts prezidenta izsludinātajā Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likuma pielikumā paredzētā Ilūkstes novada iekļaušana Augšdaugavas novadā notiek pretēji iedzīvotāju un pašvaldības vēlmēm saglabāt Ilūkstes novadu kā patstāvīgu administratīvo teritoriju tā pašreizējās robežās, identificējot Ilūkstes novada piederību Latvijas Republikas Satversmē noteiktajai teritorijai Sēlijai, vēsturiski Zemgalei. Tāpēc dome lēmusi sniegt pieteikumu ST par Administratīvo teritoriju un apdzīvoto vietu likumā paredzēto Ilūkstes novada apvienošanu ar Daugavpils novadu kā Ilūkstes novada iedzīvotāju interesēm un labas pārvaldības principiem neatbilstošu.

Domes priekšsēdētājs Stefans Rāzna (LZS) ir pilnvarots nodrošināt uz pamatotiem iemesliem izstrādātu pieteikuma iesniegšanu un pārstāvēšanu ST, izmantojot visus juridiskās palīdzības veidus, kas būs nepieciešami tiesas procesā.

 

 

 

 

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.