Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2020. gada 30. oktobris
Piektdiena
Adīna, Nadīna, Ulla
+9.5 °C
neliels lietus

Tuvojas noslēgumam Dzimtsarakstu ēkas rekonstrukcija

Energoefektivitātes paaugstināšanas projektā Daugavpilī tuvojas noslēgumam Dzimtsarakstu nodaļas ēkas rekonstrukcija Raiņa ielā 27, “Latgales Laiku” informēja Daugavpils pašvaldībā.

Eiropas Reģionālās attīstības fonda atbalstītā projekta gaitā “Energoefektivitātes paaugstināšana Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā Raiņa ielā 27, Daugavpilī” ir nosiltināta ēkas fasāde, nomainīti logi, modernizētas apkures, ventilācijas un apgaismojuma sistēmas. Lai ceremonijās varētu piedalīties arī cilvēki ar kustību traucējumiem, ir izbūvēts pacēlājs. Līdz darbu noslēgumam ir atlicis vien uzpost kāpnes un pabeigt kosmētisko remontu.

Rekonstrukcijas darbu gaitā ir saglabāta vitrāža lielajā zālē, kā arī vairāki citi vēsturiski nozīmīgi elementi. Drīzumā uz ēkas fasādes atkal tiks uzstādīts tēlnieka Induļa Folkmaņa veidotais bareljefs. Pārējais iekārtojums tiks pārveidots un modernizēts, dāvājot daugavpiliešiem krāšņu vietu, kur svinīgā gaisotnē reģistrēt laulību. Atjaunota tiks arī „šampanieša zāle”, kas funkcionēja kādu laiku pēc nodaļas atvēršanas, bet pēc tam bija slēgta.

Jau pēc pāris mēnešiem remontdarbus plānots pilnībā pabeigt. Pēc objekta nodošanas ekspluatācijā telpās uzstādīs jaunas mēbeles un Dzimtsarakstu nodaļa atkal būs gatava uzņemt apmeklētājus.

Daugavpils Dzimtsarakstu nodaļas ēka uzbūvēta 1982. gadā un kopš tā laika nebija pieredzējusi nevienu kapitālo remontu. Tās rekonstrukcija tika uzsākta pērn pavasarī. Būvdarbu veicējs ir SIA „Vanpro”, būvuzraudzību objektā nodrošina SIA „INRI”, bet autoruzraudzību -- SIA „JOE” un SIA „Attīstības grupa”.

Projekta “Energoefektivitātes paaugstināšana Daugavpils pilsētas pašvaldības ēkā Raiņa ielā 27, Daugavpilī” mērķis ir samazināt primārās enerģijas patēriņu un pašvaldības izdevumu par siltumapgādi, sekmējot energoefektivitātes paaugstināšanu Dzimtsarakstu nodaļas ēkā. Tā kopējās izmaksas ir 1 193 846 eiro.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.