Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 24. janvāris
Svētdiena
Egle, Eglons, Krišs, Ksenija
+0.7 °C
apmācies

Preiļu pilī plāno atvērt restorānu

Realizējot Eiropas Reģionālās attīstības fonda (ERAF) atbalstītu projektu, Preiļu pils 1. stāvu plānots atjaunot komercdarbības attīstības nodrošināšanai, „Latgales Laiku” informēja Preiļu novada pašvaldībā.

Projekta koordinatore Elita Jermolajeva pastāstīja, ka iecere attīstīt restorānu, kas kalpotu kā ēdināšanas iestāde un vienlaikus sniegtu gastrotūrisma pakalpojumus, radās, apzinot un izvērtējot Preiļu novadā pieejamos viesmīlības pakalpojumus, kā arī izvērtējot iecerēto pakalpojumu iederību kultūrvēsturiskajā objektā. Ēdināšanas un gastrotūrisma pakalpojumu attīstīšana saistās ar novadā dominējošo uzņēmējdarbības jomu -- primāro pārtikas ražošanu un pārstrādi, tai skaitā bioloģiskās pārtikas ražošanu.

Patlaban projekta darba grupa izstrādā tehniskās specifikācijas, lai jau šī gada sākumā izsludinātu iepirkumu Preiļu pils atjaunošanas 1. posma darbiem -- ārējo inženierkomunikāciju tīklu izbūvei Preiļu parkā un pieslēgumu izveidošanai, kas savukārt nodrošinās 2. posma realizāciju -- ēkas iekšdarbus un telpu izbūvi: sienu un griestu apdari, grīdu izbūvi, ieejas mezgla, kāpņu un iekšējo durvju izbūvi.

Visi šie darbi paredzēti, lai nodrošinātu Preiļu pils 1. stāva funkcionēšanu atbilstoši projekta mērķim. Telpas atklātā izsolē paredzēts nodot nomā komersantam.

Projekta “Preiļu pils 1. stāva atjaunošana komercdarbības attīstības nodrošināšanai” mērķis ir uzlabot pilsētā un novadā uzņēmējdarbības vidi un veicināt investīciju piesaisti. Tā kopējais finansējums ir 949 723 eiro.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.