Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Daugavpilī notiks I Starptautiskais Marka Rotko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss

Martā Daugavpilī norisināsies vēl nebijis konkurss jaunajiem mūziķiem -- I Starptautiskais Marka Rotko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkurss, kurā piedalīsies bērni un jaunieši līdz 19 gadu vecumam, „Latgales Laiku” informēja Daugavpils pašvaldībā.

Konkursa organizatori jau ir saņēmuši vairāk nekā 300 pieteikumus no Vācijas, Kanādas, Izraēlas, Somijas, Portugāles, Polijas, Indijas un vairākām citām valstīm. Konkurss notiks četrās kategorijās: stīgu instrumenti, pūšamie un sitamie instrumenti, klavierspēle un akordeona spēle.

Marka Rotko Starptautisko mūsdienu mūzikas jauno izpildītāju konkursa mērķis ir sekmēt muzicēšanas prasmju attīstību jaunajiem mūziķiem un godināt pasaulslavenā Daugavpilī dzimušā mākslinieka, abstraktā ekspresionisma un krāsu laukumu glezniecības pamatlicēja Marka Rotko (1903--1970) vārdu.

Konkursa organizē Daugavpils 13. vidusskola sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, Daugavpils Kultūras pārvaldi, Daugavpils Izglītības pārvaldi, Daugavpils Universitātes Mūzikas un mākslu fakultāti.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.