Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Daugavpils Marka Rotko mākslas centra kolekcijas darbi skatāmi pilsētas skatlogos

Kamēr Daugavpils Marka Rotko mākslas centra telpās iekārtotās izstādes gaida atvēršanas svētkus, darbi no mākslas centra keramikas kolekcijas krājuma ir aplūkojami pilsētas skatlogos, “Latgales Laiku” informēja mākslas centra mārketinga speciālists Aivars Baranovskis.

Sanktpēterburgas keramiķes Anastasijas Čarinas mākslas darbu grupa “Augusts” līdz 31. martam būs aplūkojama Daugavpils novada kultūras centrā “Vārpa”. Kompozīcija tika veidota I Latvijas Keramikas biennāles konkursa izstādei “Martinsona balva” un pēc tās nonāca Rotko centra laikmetīgās keramikas kolekcijā. Raksturojot sevi, māksliniece atzīst: “Keramika ir uguns. Un es “degu”, darot savu darbu. Kad māls atdzīvojas manās rokās, es vairs nepiederu sev. Es kļūstu par daļu šīs stihijas.”

Daugavpils Tūrisma informācijas centra skatlogu paspilgtinājušas piecas dažādās tehnikās veidotas keramikas sejas. Janīnas Mironovas (Polija), Jūlijas Repinas (Krievija), un Ievas Jurkas darbi radīti Daugavpils cietoksnī keramikas simpozijos “Keramikas laboratorija”. Savukārt Anetes Defortas (Beļģija) un Klausa Gutovska (Austrālija) veidotie darbi Rotko centra kolekcijā nonākuši pēc Latvijas Keramikas biennāles norisēm.

Šobrīd Latvijas Laikmetīgās keramikas centrs sadarbībā ar Daugavpils Marka Rotko mākslas centru gatavojas vasarā gaidāmajai nu jau trešajai Latvijas Keramikas biennālei. Tikmēr pilsētas ielās tiek noskatīti arī citi skatlogi, kurus varētu papildināt ar iepriekšējo gadu māksliniecisko sniegumu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.