Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Marta sākumā darbu sāks Daugavpils sporta medicīnas centrs

Jau marta sākumā varētu sākt darbu Daugavpils reģionālais sporta medicīnas centrs, kas nodrošinās kvalitatīvus sporta medicīnas pakalpojumus, Daugavpils domes vadības preses konferencē žurnālistiem pavēstīja domes priekšsēdētāja vietniece Līvija Jankovska.

Patlaban norit sagatavošanās darbi, tiek gatavotas telpas, juristi un finansisti strādā pie centra juridiskās un finanšu bāzes, bet jau 1. martā ar jauno centru plānots iepazīstināt masu saziņas līdzekļu pārstāvjus.

Tas, ka Daugavpils sporta medicīnas centrs sāks darbu reģionālā centra statusā, ļaus tam saņemt valsts finansējumu sportistu veselības pārbaudēm, uzsvēra Līvija Jankovska.

Jaunizveidotais reģionālais sporta medicīnas centrs nodrošinās padziļinātu profilaktisko medicīnisko pārbaužu veikšanu, ko pieprasa valstī noteiktie normatīvi, saņemot valsts finansējumu līdz 46 eiro viena bērna izmeklēšanai. Līdz šim sporta medicīnas centra darbu pilnībā finansēja pašvaldība.

Savā līdzšinējā statusā Daugavpils sporta medicīnas centrs nevarēja strādāt, jo tas nevarēja pilnībā pildīt nepieciešamās funkcijas. Patlaban pilsētā ir vairāk nekā 2000 sportistu, kam nepieciešamas regulāras medicīniskas apskates un atzinumu izsniegšana. Centrā eksistējošo problēmu dēļ to nebija iespējams nodrošināt un jaunos sportistus palīdzības sniegšanai bieži vien nācās vest uz Bērnu klīnisko universitātes slimnīcu Rīgā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.