Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Mediķi aicina iedzīvotājus pārdomāt sava apģērba piemērotību, dodoties uz veikalu

Sakarā ar valdības ieviestajām korekcijām „Covid-19” ierobežojošajos pasākumos, kas paredz, ka tirdzniecības iestādēs vienlaicīgi var atrasties mazāks pircēju skaits – līdzšinējo 15 kvadrātmetru vietā vienam pircējam jānodrošina 25 kvadrātmetri -- pie veikaliem veidojas pircēju rindas. Tādējādi pircējiem pie veikala visai zemā atmosfēras temperatūrā var nākties pavadīt lielāku laika sprīdi nekā plānots. Lai noskaidrotu, ko par jauno situāciju domā mediķi, „Latgales Laiks” sazinājās ar Daugavpils reģionālās slimnīcas vadītāju Grigoriju Semjonovu.

Slimnīcas vadītājs atzina, ka, no vienas puses, ir labi, ka cilvēku rindas veidojas ārā, nevis iekštelpās, jo svaigā gaisā inficēšanās risks ir zemāks. Taču, no otras puses, tā kā gaisa temperatūra ārā ir visai zema, cilvēkiem, kas nav sagatavojušies un atbilstoši saģērbušies, pastāv saaukstēšanās risks, kas sliktākā gadījumā tiem, kam ir dažādas hroniskas slimības, var beigties pat ar pneimoniju.

Lai mazinātu saaukstēšanās risku, slimnīcas vadītājs aicina iedzīvotājus sekot laika apstākļiem un, dodoties uz veikalu, pienācīgi sagatavoties, atbilstoši saģērbties un būt gataviem tam, ka pirms iepirkšanās var nākties ilgāku laiku pavadīt ārā, stāvot rindā.

Tāpat Grigorijs Semjonovs pieļāva, ka vecāka gadagājuma cilvēkiem pašreizējā situācija varētu raisīt atmiņas par garajām rindām pie veikaliem padomju laikos.

Daugavpils domes priekšsēdētājs Igors Prelatovs, raksturojot radušos situāciju, atzina, ka pēdējās pieņemtās izmaiņas ierobežojošajos pasākumos ir kārtējais valdības haotiskais lēmums cīņā ar „Covid-19”.

Ja atbildīgās amatpersonas prastu sekot laika apstākļu prognozēm internetā, kas jau lēmuma pieņemšanas brīdī liecināja, ka teju visu nākamo nedēļu pēc izmaiņu pieņemšanas gaisa temperatūra ārā pat dienā būs zemāka par mīnus desmit grādiem, un cilvēkiem rindā pēc maizes būs jāstāv ārā un jāsalst, tad lēmums, iespējams, būtu citādāks.

Pašvaldības vadītājs atzina, ka nezinot, kas, konsultējot valdību, ieteicis tai šādi rīkoties, taču šim konsultantam pilnīgi noteikti nav ne jausmas, kā plānot pret „Covid-19” izplatību vērsto procesu.

Komentāri

16.02.2021 09:00
Milda
Varēt jau var aiziet uz citu veikalu, bat ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī un iedzīvotāju trūkumu, tirgotājs izmanto to un rīko atlaides, lai novirzītu pircēju plūsmu pie sevis.
13.02.2021 12:29
Velta
Ja ir bažas no rindām, stāvot pēc "maizes", droši var apmeklēt turpat blakus esošos veikalus, kur rindu nav. Tādu pietiek! Katrs pieaudzis cilvēks pats var izvērtēt stāvēt vai nē un nebūtu jāraizējas par šāda veida labprātīgu salšanu.

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.