Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 3. marts
Trešdiena
Marts, Tālavs, Tālis
-0.7 °C
daļēji mākoņains

Par Vienības dārza rekonstrukciju lems pēc vēlēšanām

Daugavpils domes sēdē pēc ilgstošām diskusijām pašvaldības deputāti ar balsu vairākumu atbalstījuši priekšlikumu apturēt jebkādus Vienības dārza rekonstrukcijas darbus, līdz šajā jautājumā tiks noskaidrots sabiedrības viedoklis.

Sabiedrisko apspriešanu paredzēts rīkot pēc pašvaldību vēlēšanām -- no 14. jūnijam līdz 16. jūlijam. Tajā plānots noskaidrot iedzīvotāju viedokli ne tikai par Vienības dārza labiekārtošanu, kur bija plānots uzstādīt Latvijas simtgadei veltītu pieminekli, bet arī par dzīvnieku kapsētas ierīkošanu pilsētas teritorijā, par apsildāmā baseina ar akvaparka elementiem Stopos un poliklīnikas būvniecību Jaunajā Forštatē.

Negatīvu nostāju pret Vienības dārza rekonstrukcijas projektu ar turpmāku pieminekļa uzstādīšanu tajā sociālajos tīklos iepriekš pauduši arī daudzi Daugavpils iedzīvotāji, norādot, ka diez vai šāda finansiāli ietilpīga projekta realizācija pašreizējos “Covid-19” izplatības apstākļos būtu lietderīga pašvaldības budžeta līdzekļu tērēšana.


Vienības dārza rekonstrukcijai pašvaldības šī gada budžetā bija paredzēti 800 000 eiro. Savukārt projekta pabeigšanai ar Latvijas simtgadei veltītā pieminekļa uzstādīšanu būtu nepieciešama vēl aptuveni tik pat liela naudas summa.

Ideja Latvijas simtgadei veltītu pieminekļa izveidei radās 2013. gadā, tās īstenošanai tika izveidota biedrība “Latvijai 100”. Lai gan ir gatavs ieceres tehniskais projekts, īstenot to joprojām nav izdevies.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.