Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. jūnijs
Sestdiena
Nils, Viktors
+17.2 °C
skaidrs laiks

Esplanādes parkā atklāts Muzikālais skvērs

Daugavpilī, Esplanādes parkā iepretī Staņislava Broka Daugavpils mūzikas vidusskolai, tapusi jauna atpūtas un pastaigu vieta -- Muzikālais skvērs, “Latgales Laiku” informēja Daugavpils pašvaldībā.

Muzikālā skvēra izveides ieceres pamatā ir doma dot iespēju tā apmeklētājiem baudīt ne tikai vides objektus, bet arī skaņas burvību. Šajā neparastajā vietā ikviens var kļūt par liecinieku tam, kā dzimst mūzika un arī pats radīt skaistu melodiju.

Ieskandinot Muzikālo skvēru, Daugavpils mūzikas vidusskolas pārstāvji lika lietā gan ierastos profesionālos instrumentus, gan arī nodemonstrēja, cik skanīgs ir tā jaunais aprīkojums -- bungas, ksilofons, cauruļu zvani un citi interesanti objekti.

Par Muzikālajā skvērā uzstādīto mūzikas instrumentu skanējuma kvalitāti var pārliecināties gan tie, kam nav sveša mūzikas māksla, gan arī tie, kas vēl tikai sāk iepazīt skaņu daudzveidīgo pasauli. Pie instrumentiem novietoti nošu raksti, kas palīdzēs atskaņot pasaulē pazīstamus skaņdarbus arī pašiem mazākajiem mūzikas cienītājiem.

Skvērā uzstādīti arī soliņi un atkritumu urnas, norādes un informācijas stendi, tāpat ir paredzēta vieta velosipēdu novietošanai. Jaunās atpūtas vietas teritorija ir iekārtota tā, lai pa to būtu ērti pārvietoties arī vecākiem ar bērnu ratiņiem un cilvēkiem ar kustību traucējumiem.

Patlaban turpinās piegulošās teritorijas labiekārtošana. Blakus jau ir iesēta un pēc kāda laika sakuplos koša vasaras ziedu pļava un tiks iestādīti vairāki koki. Esplanādes dīķī drīzumā atsāks darboties strūklaka.

Iedzīvotāji ir aicināti saudzīgi izturēties pret jaunajiem objektiem, lai tie varētu ilgu laiku priecēt skvēra apmeklētājus, kā arī neaizmirst par epidemioloģiskās drošības noteikumu ievērošanu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.