Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. jūnijs
Sestdiena
Nils, Viktors
+16.6 °C
skaidrs laiks

CFLA turpina izvērtēt PAS “Daugavpils siltumtīkli” jaunās katlumājas būvniecību

Centrālā finanšu un līgumu aģentūra (CFLA) turpina izvērtēt pašvaldības AS “Daugavpils siltumtīkli” jaunās ar šķeldu kurināmās katlumājas būvniecības projekta realizāciju siltumcentrālē Nr. 3, “Latgales Laikam” pastāstīja Daugavpils domes izpilddirektore Sabīne Šņepste.

Tā kā projekta īstenošanas termiņš tuvojas noslēgumam, pirms pāris nedēļām gan izpilddirektore, gan Daugavpils siltumapgādes uzņēmuma vadība sazinājās ar CFLA. Taču atbilde joprojām nav saņemta, kaut arī tai bija jābūt jau aprīļa beigās, norādīja izpilddirektore.

PAS “Daugavpils siltumtīkli” ir sagatavojusi grozījumus līgumā ar mērķi pagarināt projekta īstenošanas termiņu līdz gada beigām, lai varētu pabeigt būvdarbus un nodot objektu ekspluatācijā un sakārtot visu projekta dokumentāciju.

CFLA informējusi, ka termiņu pagarinājuma grozījumi pagaidām nav tikuši saskaņoti. Uz jautājumu, kādēļ netiek ļauts pagarināt līguma termiņus, saņemts paskaidrojums, ka pieteikuma forma bijusi aizpildīta nekorekti. Līdz ar to uzņēmuma valdei ir uzdots sagatavot atbilstošu grozīgumu formu un iesniegt to izskatīšanai CFLA, skaidroja Sabīne Šņepste.

Izvērtējot projekta “Siltumcentrāles Nr. 3 siltumavota pārbūve ar iekārtu uz atjaunojamiem energoresursiem uzstādīšana” iepirkuma dokumentāciju CFLA konstatēja un jau 2020. gada 2. jūlijā ziņoja, ka viens no piegādātāju apvienības dalībniekiem -- UAB “Axis Tehnologies” 2019. gada 13. augustā noslēdzis līgumu ar SIA “Steel Pro” par kurtuves metāla karkasa iegādi. Savukārt, viens no iepirkumā iesniegto piedāvājumu vērtēšanā piesaistītajiem ekspertiem laika posmā no 2018. gada 1. augusta līdz 2020. gada 25. maijam veica SIA “Steel Pro” tehniskā direktora pienākumus. Jau pagājušā gada vasarā CFLA rekomendēja pārtraukt līgumu un brīdināja, ka par konstatēto neatbilstību ir piemērojama finanšu līdzekļu korekcija 100% apmērā. Tomēr AS „Daugavpils siltumtīkli” turpināja sadarbību ar piegādātāju apvienību “Axis Filter”.

Šī gada 28. janvārī AS “Daugavpils siltumtīkli” iesniedza maksājuma pieprasījumu CFLA. Pieprasījums tika apturēts līdz Eiropas Komisijas audita slēdziena saņemšanai. Savukārt 12. martā saņemta CFLA vēstule un atzinums, kurā ziņots par Publisko iepirkumu likuma 25. panta pirmās daļas un 42. panta pirmās daļas 4. punkta prasību pārkāpumiem un lēmumu par finanšu līdzekļu korekciju 100% apmērā, kas paredz līdzekļu atgriešanu 5,3 miljonu eiro apmērā.

Pēc CFLA lēmuma saņemšanas, 15. martā AS “Daugavpils siltumtīkli” valdes locekle Oļesja Duškeviča iesniedza atlūgumu.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.