Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. jūnijs
Sestdiena
Nils, Viktors
+17.2 °C
skaidrs laiks

Jēkabpilī veiks apjomīgu ielu apgaismojuma modernizāciju

Jēkabpils pašvaldībā noslēdzies iepirkums, kas pret jauniem energoefektīviem LED gaismekļiem paredz nomainīt 1903 vecās nātrija, dzīvsudraba, metālhalīda spuldzes un kvēlspuldzes.

Jēkabpils pašvaldībā “Latgales Laiku” informēja, ka iepirkumā par tiesībām veikt gaismekļu nomaiņu uzvarējusi SIA “RCG Lighthouse”. Paredzēts, ka gaismekļu nomaiņu uzņēmums veiks jau šogad. 

LED gaismekļi būs ar augstu efektivitāti. Katrai ielai ir veikti gaismas aprēķini un izvēlēts atbilstošas jaudas gaismeklis pēc ielu parametriem un ielu klases. Rezultātā tiks uzlabots apgaismojuma vienmērīgums un tā intensitāte, uzlabosies satiksmes drošība, kā arī pilsētas ainaviskais veidols diennakts tumšajā laikā.  

LED gaismekļiem būs iebūvēta dimmēšanas funkcija, ar kuras palīdzību konkrētās diennakts stundās varēs uzstādīt samazinātu gaismas intensitāti, tādējādi vēl vairāk ietaupot elektroenerģiju apgaismojuma nodrošināšanai. Dimmēšanas funkcija nepasliktinās gaismas kvalitāti.

Projekta realizācijas rezultātā tiks nomainīti aptuveni 95% gaismekļu. Veco spuldžu nomaiņa pret energoefektīvo LED apgaismojumu pašvaldībai desmit gados ļaus ietaupīt vairāk nekā 800 000 eiro.

Par uzstādīto jauno apgaismojuma infrastruktūru pašvaldība norēķināsies no ietaupītajiem līdzekļiem.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.