Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. septembris
Svētdiena
Muntis, Verners
+7.7 °C
apmācies

Daugavpils cietoksnī apskatāma jauna ekspozīcija “Nikolaja vārti - durvis pagātnē”

Daugavpils cietoksnī, Nikolaja vārtos durvis vērusi jauna vēsturiskā ekspozīcija “Nikolaja vārti - durvis pagātnē”, “Latgales Laiku” informēja Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā.

Daugavpils cietoksnī vēsturiski bija uzbūvēti četri vārti, bet tieši Nikolaja vārti atšķīrās no pārējiem ar savu unikālo ārējo izskatu un sānu telpu esamību. Šie vārti bija vērsti uz Rietumiem, no kurienes varētu tuvoties ienaidnieka karaspēks.

Senākos laikos Nikolaja vārtu sānu telpas tika izmantotas kā sardzes telpas un īslaicīga ieslodzījuma kameras. Taču arī mūsdienās tām tika atrasts pielietojums. Jau vairākus gadus vienā no sānu telpām ir izvietots suvenīru veikals un Sikspārņu centrs.

Savukārt blakus esošās otrā sānu telpa, kas līdz šim stāvēja tukša, ir pārvērsta par nelielu vēsturisko ekspozīciju ar plašu artefaktu skaitu, kur vēstures cienītāji varēs atrast daudz kā interesanta.

Ekspozīcijā ir iekļauti cietokšņa plāni, padomju armijas uniformas, aprīkojuma piederumi, sadzīves priekšmeti, vēsturisko ķieģeļu un apdares elementu kolekcija, vēsturiskie civilo ēku un nocietinājumu logi un durvis, restaurācijas darbu gaitā Daugavpils cietoksnī uzieti artefakti, kā arī daudz citu interesantu eksponātu.

Apmeklēt jauno ekspozīciju vārtos var kopš nedēļas sākuma un tā ir pieejama no plkst. 10.00 līdz plkst. 19.00. Lai iegādātos biļeti ekspozīcijas apmeklējumam, interesentiem ir jāgriežas Daugavpils cietokšņa Kultūras un informācijas centrā.

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.