Mūs lasa Daugavpils, Ilūkstes, Preiļu, Krāslavas, Dagdas, Aglonas, Līvānu un citās pilsētās un novados
2021. gada 19. oktobris
Otrdiena
Drosma, Drosmis, Elīna
+2.4 °C
nedaudz mākoņains

Izstrādāts praktisks informatīvs materiāls ieslodzīto ģimenes locekļiem

Sadarbībā ar Ieslodzījuma vietu pārvaldi

Ieslodzījuma vietu pārvalde ir izstrādājusi informatīvu materiālu-bukletu ar mērķi vienuviet apkopot informāciju par normatīvo regulējumu un atbalsta iespējām ieslodzīto personu ģimenēm. Buklets skaidro praktiskos aspektus, kā tuvinieki var pārvarēt psiholoģiskās problēmas ģimenē un kā veidot pareizu izpratni par ģimenes locekļu atbalsta nozīmi – gan laikā, kad tuvinieks atrodas ieslodzījumā, gan arī pēc ieslodzījuma, lai palīdzētu viņam iekļauties sabiedrībā.

“Situācijas katrā ģimenē atšķiras, un tieši tāpat atšķiras arī tuvinieku reakcija un uzvedība attiecībās ar ieslodzīto, jo ģimenei, un īpaši bērniem, tas ir ļoti liels stress un pārdzīvojums, ar kuru ir jāspēj tikt galā. Šīs izmaiņas skar ikdienas dzīvi un ievieš tajā būtiskas korekcijas. Tāpēc bukletā ir ietverta informācija arī par valsts apmaksāto psiholoģisko palīdzību ģimenes locekļiem. Ģimenei ļoti svarīgi ir censties nenovērsties un turpināt uzturēt saikni ar ieslodzīto, jo ignorēšana problēmas tikai saasinās. Savukārt brīdī, kad persona iznāk brīvībā, tuviniekiem ir jāsaprot, ka šis cilvēks zināmu laiku ir pavadījis slēgtā iestādē un tāpēc viņa socializēšanās un sadzīves jautājumu risināšanas prasmes ir būtiski ietekmētas. Tādēļ liela nozīme ir tuvinieku atbalstam sociālo un sadzīves jautājumu kārtošanā,” uzsver Ieslodzījuma vietu pārvaldes priekšniece Ilona Spure.

Bukletā ir iekļauta informācija par psihologu konsultācijām, kuras bez maksas ir pieejamas ieslodzīto radiniekiem. Tās ir konfidenciālas un pieejamas visā Latvijā. Konsultāciju skaits tiek noteikts atbilstoši risināmo problēmu smagumam.

Tāpat bukletā ir norādīti iespējamie saziņas veidi ar ieslodzīto (saziņas nosacījumi ir noteikti Soda izpildes kodeksā), kā arī saraksts ar primāri risināmiem sociālajiem jautājumiem.

Buklets ir sagatavots digitālā formātā un ikvienam pieejams Ieslodzījuma vietu pārvaldes mājaslapā: https://www.ievp.gov.lv/lv/media/4992/download

Papildu informācijai:

Ksenija Vītola
Ieslodzījuma vietu pārvalde
Sabiedrisko attiecību nodaļas vadītāja
Tālrunis: 28304809
E-pasts: ksenija.vitola@ievp.gov.lv

Eiropas Sociālā fonda projekts Nr. 9.1.3.0/16/I/001 “Resocializācijas sistēmas efektivitātes paaugstināšana”

Komentāri

Lai pievienotu rakstam savu komentāru, nav jāsniedz personiska rakstura informācija. IP adrese, no kuras rakstīts komentārs, ir zināma tikai LL redakcijai un tā netiek izsniegta trešajām personām.

Redakcija izdzēsīs neētiskus un rupjus komentārus, kuri aizskar cilvēka cieņu un godu vai veicina rasu un nāciju naidu.